Przedpokój jest bardzo często wizytówką naszego domu. Wynika to między innymi z tego, że to właśnie przedpokój jest pomieszczeniem, które goście widzą jako pierwszy. Z tego powodu warto jest zadbać, by było to pomieszczenie estetyczne. Przedpokój może być zarówno bardzo małym holem, pomieszczeniem ze schodami, czy długim korytarzem.

W zależności od tego jak skonstruowana jest przestrzeń tego pomieszczenia trzeba nieco inaczej dobierać elementy dekoracyjne oraz oświetlenie. W długim korytarzu warto zadbać o oświetlenie oparte na kilku źródeł światła. Dobrym pomysłem może być zastosowanie światła punktowego nad lustrem, przy szafie z ubraniami.

W małym przedpokoju lepszym rozwiązaniem może być światło centralne o rozpraszającym charakterze. Atutem takiego oświetlenia jest przede wszystkim możliwość stworzenia wrażenia większej przestrzeni. Takie wizualne powiększenie przestrzeni sprawia, że przedpokój może wydawać się nieco bardziej przyjaznym miejscem oraz pozwala na stworzenie przestrzeni, z której wygodniej się korzysta.

Dylematy przy aranżacji łazienki

Łazienka to pomieszczenie, którego aranżacja nastręcza najwięcej problemów. Zarówno bardo duże pomieszczenie jak też mała łazienka mogą nastręczać sporo problemów przy wystroju wnętrza. W małej łazience należy przede wszystkim skupić się na dobrym oświetleniu pomieszczenia oraz szukaniu kompromisów związanych z umieszczeniem poszczególnych, niezbędnych urządzeń. Należy szukać wolnej przestrzeni poprzez różne kompromisy. Zamiast pralki umieszczonej w łazience można zdecydować się na umieszczenie jej w innym pomieszczeniu, choćby w kuchni.

Przestrzeń można zyskać rezygnując z umywalki, która wcale nie jest w łazience konieczna. Zamiast małej wanny można postawić na kabinę prysznicową. W dużej łazience problemem bywa odpowiednie zapełnienie przestrzeni. Lepszym pomysłem w dużym pomieszczeniu będzie wykorzystanie klasycznej stylistyki.

Pozwala ona z jednej strony na umieszczenie w łazience wszystkich niezbędnych urządzeń, jak też wstawienie do łazienki wielu mebli oraz drobnych dekoracji. W ten sposób można stworzyć przestrzeń w łazience, która będzie zarówno przytulna jak też nie będzie sprawiała wrażenia surowej, nieprzyjaznej przestrzeni użytkowej. W większej łazience można pozwolić sobie na luksus decydując się na umieszczenie zarówno kabiny prysznicowej jak i wanny lub wanny z hydromasażem, jacuzzi.

Jak stworzyć miejsce do pracy w mieszkaniu?

Mieszkanie bardzo rzadko posiada dodatkowe pomieszczenie, które można przeznaczyć na gabinet. Z tego powodu bardzo często szukamy miejsca, które będzie nadawało się do wykonywania pracy. Szukając wolnej przestrzeni do pracy należy przede wszystkim wybrać takie miejsce w mieszkaniu, gdzie będziemy mogli liczyć na spokój. Z jednej strony może to być wydzielona strefa w salonie, jak też kącik w sypialni. Strefę do pracy warto wydzielić, choćby poprzez zastosowanie ścianki działowej, przeszklonego elementu, mebla.

W takiej przestrzeni konieczne jest znalezienie miejsca na biurko oraz krzesło lub fotel biurowy. Bardzo ważne jest, by w przestrzeni do pracy była odpowiednia ilość wolnej przestrzeni. Dobrze jest, gdy takie miejsce stworzymy przy oknie. Jest to zarówno funkcjonalne rozwiązanie, jak też pozwalające na pewne oszczędności, gdyż w ciągu dnia nie musimy używać światła sztucznego.

Biurko musi być właściwie oświetlone. Najczęściej trudno to uzyskać poprzez światło centralne. Dobrym pomysłem może być wykorzystanie światła punktowego nad biurkiem, można wykorzystać lampę stojącą lub lampkę na biurko. Ważne by światło padało na biurko w taki sposób by tworzyć cienie na komputerze, co może utrudniać pracę. Światło nie powinno również być, zbyt intensywne, gdyż w ten sposób może nas oślepiać i męczyć nas wzrok. Kupując krzesło biurowe oraz biurko nie warto oszczędzać. Powinny to być maksymalnie wygodne meble, zwłaszcza jeśli często pracujemy w domu i taka praca zajmuje nam wiele godzin.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj