Połączenie salonu z kuchnią to coraz powszechniej stosowane rozwiązanie w architekturze wnętrz. Jest to modny pomysł, który chętnie proponowany jest przez architektów wnętrz. Nowoczesna kuchnia z salonem może być bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem, zwłaszcza gdy dysponujemy niewielkiej wielkości kuchnią, co bardzo często zdarza się w mieszkaniach. Atutem, który posiada kuchnia połączona z salonem jest możliwość optycznego powiększenia przestrzeni. Kuchnię otwartą na salon można zarówno pozostawić całkowicie otwartą, ale można również zdecydować się na jej odgrodzenie. Do tego celu można zastosować ścianki, choćby stworzone z półprzezroczystych elementów.

Dodatkowo kuchnia po połączeniu z salonem może stać się pokojem gościnnym. Jest to rozwiązanie, które sprawdzić się nawet w mniejszych mieszkaniach. Stworzenie kuchni otwartej na salon nie nastręcza większych problemów przy projektowaniu wnętrza, choć nie należy zapominać, że oba pomieszczenia, czyli salon i połączona z nim kuchnia muszą być zharmonizowane w zakresie stylistyki.

Zobacz również:  Remont w kuchni

Rozpoczynając projektowanie kuchni otwartej na salon należy przede wszystkim zastanowić się nad sposobem ustawienia urządzeń kuchennych. Lodówka, kuchenka, zmywarka muszą być tak ustawione, by kuchnia nie straciła na funkcjonalności a korzystanie z kuchni było wygodne. W kuchni spędza się wiele czasu na czynnościach domowych, co należy brać pod uwagę przy aranżowaniu kuchni. W większym pomieszczeniu można pomyśleć o stworzeniu miejsca na spotkania z rodziną, czy znajomymi.

W kuchni można umieścić stół, który znaleźć się może zarówno w kuchni jak i salonie. Wiele zależy od wielkości kuchni oraz od upodobań osób tworzących projekt. Alternatywnym rozwiązaniem w stosunku do stołu jest zastosowanie nowoczesnego blatu kuchennego. Salon z kuchnią powinny być tak zaaranżowane, by były to przestrzenie komfortowe oraz wygodne w użytkowaniu. Należy brać pod uwagę, że nowoczesna kuchnia połączona z salonem ma za zadanie być zarówno miejscem do przygotowywania posiłków jak też wypoczynku.

Zobacz również:  Stylowe mieszkanie z duszą

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here