Proces cyklinowania polega na renowacji podłogi. Specjaliści używają cykliniarek, które zeszlifowują wierzchnią warstwę parkietu. Odsłonięciu ulega atrakcyjna warstwa, pozbawiona mankamentów. Dzisiaj przyglądamy się takim usługom, oferowanym w stolicy i sprawdzamy, jakie wady i zalety ma takie rozwiązanie?

Cyklinowanie parkietów – dlaczego to dobry pomysł?

Warto zastanowić się nad procesem cyklinowania, jeśli chcemy uniknąć kosztochłonnego i pracochłonnego procesu w postaci wymiany całej podłogi. Podłogę można odnowić w zdecydowanie mniej inwazyjny sposób, który nie nadszarpnie zbytnio naszego portfela. Cyklinowanie parkietu nie tylko jest stosunkowo tanie; jest też bardzo skuteczne. Prawidłowo przeprowadzona procedura pozwoli nam:

  1. pozbyć się plam
  2. zniwelować przebarwienia
  3. usunąć warstwę pokrytą zarysowaniami.

Eksperci mający doświadczenie w takich zadaniach jak cyklinowanie parkietów w Warszawie są też w stanie wyrównać oraz wygładzić nawierzchnię, a także pozbyć się ewentualnych ubytków. Jak widać możliwości usługi są naprawdę szerokie, a proces zachodzi kompleksowo.

Osoby, poszukujące szybkiego sposobu na odnowienie parkietu docenią także czas trwania usługi. Jeśli podłoga nie jest bardzo zniszczona, cyklinowanie parkietu zajmie jeden dzień. Jeśli jednak uszkodzenia są poważniejsze, a powierzchnia rozległa, całość może zająć nawet od 2 do czterech dni. Nadal jednak całość zostanie przeprowadzona znacznie sprawniej niż alternatywa w postaci wymiany całej podłogi. Cyklinowanie parkietu jest też opcją dość uniwersalną, bo można je wykonać na wszystkich drewnianych podłogach, włącznie z klepkami, mozaikami czy litymi deskami.

Cyklinowanie parkietu – co z wadami?

Nawet na oszczędnie eksploatowanej podłodze z czasem będzie można dojrzeć mankamenty w postaci rys itp., co oznacza, że cyklinowanie parkietów trzeba powtarzać. Jeśli chcemy, by nawierzchnia wyglądała atrakcyjnie, musimy regularnie powtarzać takie działania. Na szczęście niezbyt często – szacuje się, że podłoga może być cyklinowana co 10 lat. W całym „życiu” parkietu taki proces przeprowadza się maksymalnie 5-6 lat.

Do istotnych wad można zaliczyć pył, który powstaje w wyniku cyklinowania. Składa się na niego wierzchnia warstwa podłogi, włącznie z brudem i kurzem. Takie zanieczyszczenia trudno jest usunąć i czasem jeszcze długo po cyklinowaniu można znaleźć je w zakamarkach pokoju. Szczególnie problematyczne będzie to dla alergików i osób z poważniejszymi chorobami układu oddechowego. Na szczęście nowoczesne cyklinowanie parkietu w Warszawie, wygląda zupełnie inaczej. Usługa bezpyłowego cyklinowania całkowicie rozwiązuje problem zanieczyszczeń, bo pył, zamiast do pokoju, trafia do specjalnego pojemniczka. W rezultacie nawet szczególnie wymagające osoby będą usatysfakcjonowane efektem, jaki przynosi cyklinowanie parkietu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj