Trudno wyobrazić sobie ogrzewanie tradycyjnego mieszkania bez grzejników. Umieszczone w newralgicznych miejscach pozwalają zadbać o odpowiedni komfort termiczny domowników. Oprócz tak oczywistych miejsc montażu jak łazienka, grzejniki instalowane są również w sypialni czyli miejscu odpoczynku i relaksu. Czy grzejnik do sypialni musi odznaczać się czymś unikalnym? Jaki model grzejnika najlepiej będzie wybrać do sypialni? Na te i kilka innych pytań postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule.

Wybór grzejnika do sypialni to nie taka prosta sprawa

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że wybór grzejnika nie powinien stanowić większego wyzwania. Okazuje się jednak, że jeżeli chcemy efektywnie ogrzać sypialnię to powinniśmy dokładnie przemyśleć zakup. Przykładowo grzejniki starego typu mają podstawową funkcjonalność, która nie umożliwia regulacji temperatury co może przełożyć się na wysuszanie powietrza w sypialni. Lepszym wyborem będzie zakup nowoczesnego grzejnika, która umożliwia regulowanie nagrzewania powietrza w pomieszczeniu.

Dobierz odpowiedni rodzaj grzejnika do sypialni

Wyróżniamy trzy główne rodzaje grzejników w zależności od źródła ogrzewania. Grzejniki wodne łączone są z systemem centralnego ogrzewania, grzejniki elektryczne wymagają źródła prądu, a ostatnią grupę stanowią grzejniki hybrydowe korzystające z obu wspomnianych rozwiązań.

Dopasuj moc urządzenia

W celu zapewnienia odpowiedniej temperatury w pomieszczeniu grzejnik musi posiadać wystarczającą moc. Producenci podają moc grzejników w watach i jednocześnie udostępniają orientacyjne informacje ile mocy potrzeba na ogrzanie jednego metra kwadratowego. Czynnik ten będzie zależy również od wysokości temperatury, którą chcemy zapewnić w pomieszczeniu. W łazience zależy nam na wysokim komforcie termicznym więc potrzebna będzie temperatura powyżej dwudziestu stopni Celsjusza. W przypadku sypialni, czyli miejsca gdzie śpimy i relaksujemy się zalecana jest raczej niższa temperatura w okolicach 18-19 stopni Celsjusza.

Estetyka w parze z funkcjonalnością grzejnika

Czasy, gdy grzejnik stanowił jedynie funkcjonalny element wyposażenia mieszkania są już dawno za nami. Za sprawą rozwoju technologii grzejniki dostępne są w wielu pięknych wzorach oraz kolorach. Grzejnik stanowi obecnie bardzo często istotny element dekoracyjny danego pomieszczenia. W przypadku sypialni gdzie zazwyczaj panuje stonowana kolorystyka grzejnik może być interesującym akcentem dekoracyjnym, jeżeli wybierzemy model w przykuwającym wzrok kolorze. Alternatywą jest dobór grzejnika w kremowych, szarych lub też czarnych barwach tak by płynnie wtapiał się w całość wystroju.

Umiejscowienie grzejnika do sypialni

Jeżeli tylko plan pomieszczenia na to pozwala to grzejnik powinien być zlokalizowany zaraz pod oknem w sypialni tak by zminimalizować straty ciepła. Nie zalecamy instalacji grzejnika zbyt blisko łóżka w sypialni ponieważ emitowane przez grzejnik  ciepło może w przypadku niektórych osób powodować dyskomfort w trakcie snu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj