Korzystanie z WiFi w telewizorze stało się czymś tak popularnym i prostym, że dla większości użytkowników tego typu urządzeń nie jest już żadnym zaskoczeniem. Czy wiesz jednak, co to jest Smart TV? Sprawdź, jak najlepiej korzystać z funkcji WiFi w telewizorze oraz dowiedz się, co warto wiedzieć o dostępnych nowoczesnych rozwiązaniach!

Co to jest Smart TV i jakie ma zastosowanie?

Telewizory ze Smart TV wyróżnia przede wszystkim dostępu do internetu, a także możliwość skorzystania z wielu aplikacji. W przypadku urządzeń marki Samsung jest to prawie 500 aplikacji, w tym niemal 200 polskojęzycznych. Telewizor pracuje pod systemem operacyjnym, co pozwala użytkownikowi na użytkowanie wielu funkcji, które do tej pory oferowały głównie telefony i komputery.

Telewizor z WiFi okazuje się przydatny nie tylko podczas wolnego czasu spędzanego na przykład z rodziną czy przyjaciółmi, ale również w przypadku realizowania projektów związanych z pracą. Jeżeli chodzi o urządzenia Samsung, połączenie ich ze sobą wcale nie jest trudne, a w rezultacie w zaledwie jedną chwilę możemy wyświetlić treści z komputera czy telefonu na naszym telewizorze. Na dużym ekranie łatwiej będzie nam omówić projekt z innymi współpracownikami czy klientami.

Najciekawsze funkcje Smart w telewizorze

Telewizor Smart TV to tak naprawdę urządzenie wielofunkcyjne. Docenią je nie tylko osoby, które kochają oglądać filmy, ale też gracze – zarówno ci zaawansowani, jak i amatorzy. Aplikacje, z których chętnie korzystają użytkownicy, to między innymi Netflix, YouTube, Prime Video, Disney+, HBO Max, Player.pl, CANAL+ czy Polsat Box Go. Lista jest jednak znacznie dłuższa, ponieważ dostęp do filmów i seriali jest stale powiększany, a na rynku pojawiają się nowe platformy. Z poziomu telewizora Smart można też oglądać telewizje, które wcześniej dostępne były jedynie przy zastosowaniu dekodera. Teraz posiadają własne aplikacje!

Warto wspomnieć jeszcze o aplikacji SmartThings, która pozwala na szybkie i łatwe kontrolowanie urządzeń marki Samsung. Z poziomu kanapy czy fotela jesteś w stanie zmienić temperaturę w domu czy wyłączyć światła. Steruj innymi urządzeniami nie tylko za pomocą telefonu czy komputera, ale również Twojego telewizora. Możesz cieszyć się jeszcze inteligentniejszym telewizorem Samsung Smart TV właśnie za sprawą aplikacji SmartThings.

Czy wiesz, jak sprawdzić, czy telewizor ma Smart TV?

O tym, czy mamy do czynienia z telewizorem Smart, dowiemy się już w sklepie. W ofercie marki Samsung znajdziesz wiele wariantów telewizorów z dostępem do internetu i aplikacji, dzięki czemu możesz wybierać spośród różnych rozmiarów ekranów czy dodatkowych funkcji.

Jeżeli chcesz jednak wiedzieć, czy telewizor, z którego właśnie korzystasz, ma funkcję Smart, po włączeniu menu powinien wyświetlić się odpowiedni panel, który daje użytkownikom dostęp do aplikacji. Na oryginalnym pilocie mogą również znajdować się przyciski działające jak skróty do najważniejszych aplikacji.

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj