Jesteś na etapie opracowywania projektu mebli kuchennych, sypialnianych, salonowych, łazienkowych? Bez względu na to, w którym pomieszczeniu będą się znajdować, musisz uwzględnić nie tylko ich wizualną odsłonę, ale także ich funkcjonalność, by były praktycznym dodatkiem wygodnym w codziennym użytkowaniu. Na co warto zwrócić uwagę przy ich selekcji?

Czym się kierować przy wyborze uchwytów do szafek?

Jedną z kwestii, na którą musisz zwrócić uwagę, jest oczywiście ogólna stylistyka i kolorystyka mebli. Jeżeli stawiasz na rozwiązania, w których liczy się dla Ciebie konkretny nurt aranżacyjny, również same uchwyty powinny komponować się z danym stylem, by tworzyły spójny, harmonijny, estetyczny projekt.

W meblach uwzględnij wielkość szafek — bardzo rzadko zdarza się, że wszystkie szafki i szuflady mają takie same wymiary. Postaw na model uchwytu, który dostępny jest w kilku wariantach wymiarowych.

W przypadku niewielkiej meblościanki najlepszym rozwiązaniem są również minimalistyczne, aczkolwiek poręczne modele uchwytów. Pamiętaj o tym, by konkretny rodzaj był prosty w montażu, łatwy w czyszczeniu, wpisywał się w Twój gust i wizualnie współgrał z całą meblową zabudową. Bardzo ciekawe i interesujące uchwyty o najróżniejszych kształtach, wymiarach i kolorystyce znajdziesz na stronie: https://ekorex.pl/uchwyty-do-mebli.

Rodzaje uchwytów szafkowych

Jakie uchwyty cieszą się dużym zainteresowaniem? Do klasycznych, ponadczasowych propozycji należą te w kształcie gałki — to uchwyty jednopunktowe, przy których montażu nie trzeba martwić się o ich odpowiednie wypoziomowanie. Mogą przybierać najróżniejsze kształty, formy, wielkość, jednak każdy z nich będzie poręczny i wygodny w użytkowaniu.

Kolejnym ciekawym rozwiązaniem są uchwyty krawędziowe, które najlepiej komponują się z nowoczesną stylizacją wnętrz. Ich mocowanie przebiega wzdłuż krawędzi frontu szafki — na jej boku lub od  góry. Profile te najczęściej są produkowane z metalu.

Interesującym modelem są również uchwyty wpuszczane, które przybierają formę niewielkiego elementu montowanego bezpośrednio we froncie mebla. Aby dokonać ich montażu, konieczne jest wcześniejsze wyfrezowanie otworu. Elementy uchwytu są bardzo poręczne, jednocześnie jednak żaden ich komponent nie wystaje poza front, co może być korzystnym rozwiązaniem w przypadku mebli nowoczesnych, klasycznych, tych w niewielkiej zabudowie.

Przy wyborze uchwytów kieruj się swoim gustem i upodobaniami, ale weź również pod uwagę funkcjonalność każdego rozwiązania, by cieszyć się wygodą użytkowania projektowanej zabudowy meblowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj