Chcąc zaaranżować mieszkanie o relatywnie małej powierzchni, należy posiadać wyobrażenie i wizję. Planowanie przestrzeni i wykorzystanie jej maksymalnie to klucz do sukcesu. To, co także jest ważne to kreatywność.

Ergonomiczne meble do małych pomieszczeń

Kiedy wybierasz ergonomiczne meble do małych pokoi, ważne jest aby kierować się następującymi kryteriami:

 1. Wymiary – meble powinny być dostosowane do rozmiarów pomieszczenia, nie powinny zajmować zbyt dużo miejsca.
 2. Funkcjonalność – meble powinny być wielofunkcyjne, mogą posiadać dodatkowe półki lub schowki, które pozwolą na zwiększenie ilości miejsca do przechowywania.
 3. Design – ważne jest by meble były estetyczne i pasowały stylistycznie do pozostałych elementów w pomieszczeniu.
 4. Materiał – meble powinny być wykonane z lekkich i trwałych materiałów, które będą łatwe do utrzymania w czystości i odporności na zabrudzenia.
 5. Ergonomia – meble powinny być zaprojektowane z myślą o wygodzie użytkowania, posiadać odpowiednie kształty i wysokości, co pozwoli na zachowanie zdrowej pozycji ciała.
 6. Oszczędność miejsca – meble powinny być składane lub rozkładane, tak aby można je było łatwo przechowywać, kiedy nie są używane.

Dobrze przemyślane wybór takich mebli pozwoli na optymalne wykorzystanie przestrzeni i zapewnią komfort użytkowania.

Jaka kolorystyka?

Kolory, które warto stosować w małych pomieszczeniach, to te, które optycznie powiększają przestrzeń i sprawiają, że pomieszczenie wydaje się bardziej jasne i przestronne. Oto kilka przykładów:

 1. Jasne kolory: biały, ecru, jasny beż, szary, itp. Te kolory odbijają światło i optycznie powiększają przestrzeń.
 2. Pastelowe kolory: pastelowy róż, pastelowy błękit, itp. Te kolory są delikatne i subtelne, a jednocześnie pozwalają na optyczne powiększenie przestrzeni.
 3. Neutralne kolory: beże, szarości, itp. Te kolory są spokojne i uniwersalne, a przy tym pozwalają na optyczne powiększenie przestrzeni.
 4. Kolory ściany i sufitu w jednym odcieniu – pomagają one nadać pomieszczeniu jednolity, spójny wygląd, co pozwala na optyczne powiększenie przestrzeni.
 5. Odcienie bieli – biały jest kolorem idealnym dla małych pomieszczeń, pozwala on na odbicie naturalnego światła, które rozjaśnia i powiększa wnętrze.

Oczywiście, nie ma jednego uniwersalnego rozwiązania, ponadto to jaki kolor wybierzesz zależy od Twoich osobistych preferencji. Stosowanie powyższych odcieni jest dobrą wskazówką dla małych pomieszczeń.

Zdobienie ścian w sposób “ekonomiczny”

Ozdoby na ścianę, jakimi są plakaty, zdjęcia i obrazy canva, mogą być dobrym świetną opcją. Mając pomysł i wizje, dobre wykorzystanie stylu będzie strzałem w dziesiątkę. Takie rozwiązanie pozwoli na wprowadzenie interesujących motywów i kolorów do pomieszczenia, a co może ważniejsze nada indywidualnego charakteru.

Mając dobrze dobrane i umieszczone odpowiednio galerię zdjęć w ramkach lub artystycznych plakatów, powiększą one optycznie przestrzeń i skupią one uwagę.

Przy tym wszystkim należy pamiętać, aby rozwiązanie było przemyślane i spersonalizowane. Te dwie cechy sprawią unikalność i o to w tym wszystkim chodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj