Zastanawiasz się nad wymianą źródła ciepła w swoim biurze? Do najbardziej ekologicznych rozwiązań należy pompa ciepła. Warto zwrócić uwagę na pompy ciepła EHS, które opisane są w artykule.

Co to jest pompa ciepła Samsung EHS?

Pompa ciepła Samsung EHS to skrót od Energy Harvesting System. Jest to system, który wykorzystuje energię geotermalną, a także odnawialne źródła energii i odpady do ogrzewania i chłodzenia budynków. System Samsung EHS zawiera zbiornik zamknięty z pompą ciepła i systemem kontroli temperatury, aby w pełni wykorzystywać zasoby energii. Pompa ciepła Samsung EHS może być używana zarówno do ogrzewania, jak i do chłodzenia budynków, dzięki czemu jest ekonomicznym i ekologicznym rozwiązaniem zarówno dla budynków mieszkalnych, jak i dla budynków komercyjnych.

Samsung EHS pompa ciepła – jakie są zalety tego rozwiązania?

Rozwiązanie, jakim jest Samsung pompa ciepła, ma wiele zalet. Po pierwsze pompy ciepła EHS są znacznie bardziej energooszczędne niż tradycyjne źródła ciepła, takie jak kotły gazowe lub kotły na paliwo stałe. Samsung EHS wykorzystuje energię słoneczną oraz energię odnawialną, aby ogrzać budynek, co pozwala na zmniejszenie zużycia energii przez budynek.

Pompa ciepła EHS to także znacznie bardziej przyjazne dla środowiska rozwiązanie niż tradycyjne źródła ciepła, takie jak kotły na paliwo stałe lub kotły gazowe. Samsung EHS nie emituje szkodliwych gazów cieplarnianych i nie wytwarza żadnych odpadów, których recykling powodowałby kłopot.

Ponadto, wybierając ten rodzaj pompy ciepła, nie musimy martwić się o długotrwały i nadmiernie skomplikowany montaż. Pompy ciepła Samsung EHS mogą być zainstalowane w ciągu kilku godzin, co pozwala zaoszczędzić zarówno czas, jak i pieniądze. Samsung oferuje doradztwo w sprawie wyboru pompy, a także możliwość zamontowania jej przez instalatorów, których nie musimy sami poszukiwać.

Pompa ciepła Samsung EHS – jaką warto wybrać?

System Samsung EHS, w który wyposażona jest Samsung pompa ciepła EHS Split R32 (AE090RNYDEG/EU), zawiera przyjazny dla środowiska czynnik chłodniczy R32. Czynnik ten cechuje się potencjałem niszczenia warstwy ozonowej (ODP) równym zeru oraz potencjałem tworzenia efektu cieplarnianego (GWP) niższym od tradycyjnych czynników chłodniczych. Pozwala on także zmniejszyć ilość potrzebnego czynnika chłodniczego, a fo tego redukuje emisję CO2.

Pompa ciepła podczas użytkowania korzysta z energii elektrycznej, jednakże pompa ciepłaEHS Split R32 (AE090RNYDEG/EU) posiada funkcję kontroli dwustrefowej 2-Zone Control, która pozwala optymalizować temperaturę w dwóch oddzielnych strefach. Funkcja obsługi energii fotowoltaicznej monitoruje status paneli słonecznych i zmniejsza zużycie prądu w sieci. Z kolei funkcja Smart Grid Ready wspomaga korzystanie z ekonomicznych i zrównoważonych opcji zasilania.

System Samsung pompa ciepła posiada równie ż najwyższą klasę efektywności energetycznej – SCOP A++. Oznacza to, że system zapewnia wydajne ogrzewanie, korzystając z czynnika chłodniczego R32, który posiada wysokie deklarowane obciążenie grzewcze (kW).

Artykuł przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj