Drzwi łazienkowe powinny nieco się różnić od pozostałych skrzydeł zastosowanych we wnętrzu. Przede wszystkim należy szukać modeli, które zapewnią odpowiednią wentylację dzięki zamontowanym wywietrznikom. Dowiedz się, na co należy zwrócić uwagę, aby wybrać najlepsze drzwi łazienkowe.

Jakie aspekty są ważne przy wyborze drzwi łazienkowych?

Wybór stałych elementów wyposażenia wnętrza może być problematyczny. Zwłaszcza jeśli chodzi o drzwi łazienkowe, gdyż w ich przypadku należy wziąć pod uwagę kilka ważnych aspektów.

1. Wentylacja

Korzystając z łazienki, trudno uniknąć zbierającej się pary wodnej. Dlatego niezbędna w tym pomieszczeniu jest odpowiednia wentylacja. Zatem zamawiając drzwi łazienkowe, należy zwrócić uwagę, czy są one wyposażone w tuleje lub podcięcie wentylacyjne. Dzięki temu korzystanie z pomieszczenia będzie bezpieczne, a drzwi zapewnią odpowiednią wymianę powietrza.

Warto jednak wiedzieć, że niektórzy decydują się na zakup modeli bez wycięć – jednak jest to decyzja podejmowana na własną odpowiedzialność. Zazwyczaj ma to miejsce, gdy w pomieszczeniu jest zamontowany system elektronicznej wentylacji. Należy przy tym pamiętać, że – według przepisów prawa budowlanego – drzwi łazienkowe powinny być wyposażone w specjalne otwory lub podcięcie. Brak odpowiedniej wentylacji sprawi, że korzystanie z pomieszczenia będzie niekomfortowe, a do tego stwarza ryzyko pojawienia się wilgoci oraz pleśni na ścianach.

2. Sposób otwierania

Kolejnym istotnym aspektem, który ma znaczenie przy wyborze skrzydła łazienkowego, jest sposób jego otwierania. Tę kwestię także reguluje prawo budowlane. Drzwi do tego pomieszczenia muszą się otwierać na zewnątrz. Natomiast sam kierunek skrzydła jest uzależniony od tego, gdzie są zamontowane włączniki światła. Zatem jeśli znajdują się one po lewej stronie, to drzwi powinny otwierać się na prawo. Dzięki temu korzystanie ze skrzydeł będzie wygodniejsze.

3. Materiał wykonania

Niezwykle ważnym elementem przy wyborze drzwi łazienkowych jest materiał użyty do ich produkcji oraz okleina. Skrzydła powinny być odporne na działanie wilgoci oraz zarysowania. Dużą popularnością cieszą się produkty zabezpieczone lakierem UV, dzięki czemu zachowują one swój atrakcyjny wygląd na dłużej.

Pamiętając o tych elementach podczas zamawiania drzwi łazienkowych, zadbasz o wybór skrzydła, które będzie zarówno praktyczne, bezpieczne, jak i zgodne z przepisami prawa budowlanego. Warto także zadbać o montaż zamka łazienkowego, pozwalającego na zachowanie prywatności podczas korzystania z tego pomieszczenia.

Drzwi łazienkowe – co z estetyką?

Choć skrzydło zastosowane w tym pomieszczeniu powinno charakteryzować się przede wszystkim praktycznym zastosowaniem, to ważny też jest jego wygląd. Najlepiej wybrać taki model, który będzie pasować do pozostałych drzwi pokojowych zastosowanych w mieszkaniu. Najłatwiejsze rozwiązanie to zakup u tego samego producenta; w DRE znajdziesz skrzydła wewnętrzne pełne, jak i te z przeszkleniami wyposażone w podcięcia wentylacyjne lub tuleje. Do tego w zależności od preferencji możesz zdecydować się na produkty perfekcyjnie licujące ze ścianą, które można pomalować lub nałożyć na nie tapetę. Dzięki temu z łatwością dopasujesz wygląd drzwi łazienkowych do wnętrza mieszkania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj