Jeśli jesteś na etapie szukania inspiracji dla swojej kuchni, to z całą pewnością powinien zainteresować Cię temat cegły rozbiórkowej i możliwości, jakie niesie ze sobą taka aranżacja. Zainteresowany? Dziś kilka podpowiedzi!

Cegła rozbiórkowa, co to właściwie jest?

płytki z cegły

Cegła rozbiórkowa pochodzi – jak wskazuje nazwa – z rozbiórki starych budynków. Dawniej traktowana jako “odpad” dzisiaj zyskuje całkowicie nowe, drugie życie. Co więcej, jest materiałem coraz popularniejszym i chętnie wykorzystywanym w aranżacji kuchni czy innych pomieszczeń. Odpowiednio zastosowana stara cegła może dodać miejscu uroku.

płytki z cegły

Zanim jednak taka płytka ceglana zostanie przygotowana i wykorzystana we wnętrzu konieczne jest jej właściwe przygotowanie. Podstawą jest gruntowne oczyszczenie, w https://e-ceglanafantazja.pl/ wiemy, że tylko ręczne czyszczenie pozwala zachować materiał w doskonałej kondycji. Misterne oddzielenie starej cegły rozbiórkowej od zaprawy to podstawa, następnie jest ona cięta na płytki ceglane i oczyszczana. Tu bardzo ważne jest wykorzystanie odpowiedniej technologii i procesów, działanie wysokiego ciśnienia pozwala usunąć z powierzchni cały pył, a gotowe płytki z cegły są następnie suszone w specjalnych suszarniach.

Zalety wykorzystania cegły rozbiórkowej w aranżacji wnętrza

płytki z cegły

Atutów jest wiele, ale jednym z najważniejszych jest wyjątkowa wytrzymałość materiału. Dlatego też świetnie sprawdzi się w miejscach trudnych, narażonych na dużą eksploatację, jak np. kuchnia. Cegła na ścianie w kuchni jest rozwiązaniem wyjątkowo praktycznym i funkcjonalnym. Do tego charakteryzuje się ona wysoką wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne. Odpowiednio zadbane i konserwowane będą wyglądały doskonale przez wiele lat!

W jakich aranżacjach sprawdzą się płytki z cegły rozbiórkowej?

płytki z cegły

Ogromnym zaskoczeniem dla wielu osób jest fakt, że płytki z cegły niosą ze sobą całkiem sporo możliwości. Cegła ozdobna świetnie sprawdzi się podczas wykańczania ścian jako element wnętrz industrialnych czy stylu retro.

Płytki ceglane genialnie wręcz komponują się z drewnem, metalem lub cieszącym się coraz większą popularnością betonem architektonicznym. Świetnie dopasują się również nie tylko do gładkich struktur. Płyty z cegły rozbiórkowej są zatem materiałem dość uniwersalnym, do tego prezentują się niezwykle doskonale, dodając całej aranżacji unikalnego stylu.

Doskonale cegła na ścianę sprawdzi się w wykończeniu nie tylko kuchni czy łazienki, ale również w salonie czy przedpokoju. Ograniczeniem jest w zasadzie tylko wyobraźnia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj