Tynk mozaikowy to jeden z wielu tynków dekoracyjnych stosowanych zarówno do aranżacji wnętrz, jak i elementów domu na zewnątrz, a także elementów ogrodowych.

Jego zastosowanie jest ogromne ze względu na bogatą kolorystykę barwionego kruszywa kwarcowego. Dzięki temu materiałowi tworzyć można nieskończenie wiele pięknych i unikatowych kompozycji nadając wnętrzom niezwykłego uroku i oryginalnego charakteru. Chętnie wykorzystywany jest w dekorowaniu wszelkiego rodzaju wystaw salonów samochodowych, sklepów, holów, w biurach, w budynkach wszelkiej użyteczności publicznej i oczywiście w domach i ogrodach.
Dlaczego tynk mozaikowy cieszy się tak wielką popularnością?

Odpowiedź jest prosta, za jego pomocą można stworzyć coś niebanalnego, coś co pięknie będzie prezentować się przez lata i nie znudzi się. Tego rodzaju tynk dekoracyjny daje wiele możliwości aranżacyjnych. Można wyłożyć nim ścianę, jej fragment, ozdobić kominek, elewację domu, czy innego budynku, murki, słupy, ogrodzenia i wiele innych. Dzięki kompozycjom tworzonym tynkiem mozaikowym można wykorzystać swoją kreatywność na wszelkie sposoby. Nie ma tu żadnych ograniczeń. Swoboda w projektowaniu jest ogromna. Chętnie wykorzystuje się go przy aranżacjach ze względu na jego piękno, ale ważne są także cechy techniczne, które pozwalają na taką wszechstronność zastosowania.

Zobacz również:  Aceton – zastosowanie

Przede wszystkim tynk mozaikowy jest odporny na działanie czynników atmosferycznych, co pozwala wykorzystać go na zewnątrz budynków. Materiał ten jest odporny na uszkodzenia mechaniczne, na mycie, szorowanie, wszelkiego rodzaju czyszczenie. Jego elastyczność pozwala zastosować go na powierzchniach, które narażone są na duże obciążenia termiczne i użytkowe. Tynk jest paro przepuszczalny, więc nadaje się do dekorowania takich pomieszczeń jak kuchnia, czy łazienka. Można go nakładać na wszelkie powierzchnie nawet na inne tynki dekoracyjne, na beton, na mury, cegły, pustaki, na płytach gipsowo-kartonowych. Możliwości są ogromne a wyobraźnia ma szerokie pole działania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here