Urządzanie mieszkania w stylu nowoczesnym jest bardzo popularne, choć nie każdego może zachwycać. Dla wielu wydają się one chłodne i puste. Nic dziwnego, wnętrza w tym stylu charakteryzują się prostotą, oszczędnością, przestrzenią i minimalizmem.

W nowoczesnych wnętrzach na pewno odnajdą się przede wszystkim młode, energiczne, dynamiczne osoby, którym do szczęścia nie są potrzebne zagracone pokoje i lubią otaczać się prostymi formami i dizajnerskimi nowościami.
Przestrzeń w nowoczesnym stylu odgrywa podstawową rolę. Uzyskuje się ją poprzez zacieranie granic między poszczególnymi pomieszczeniami, odrębne wnętrza są otwarte, łączą się ze sobą.

Człowiek jednak od czasu do czasu lubi pobyć sam ze sobą, potrzebuje intymności, więc dobrym rozwiązaniem, który nie kłóci się z filozofią tego stylu, będzie szklana ściana, lub przesuwane drzwi, które pozwolą na odrobinę prywatności, gdy zajdzie taka potrzeba.

Kolorystyka ścian oczywiście jak najbardziej chłodna. Jasne barwy optycznie powiększają przestrzeń, choć wcale nie jest powiedziane, że wszystkie wnętrza mają być szare, czy białe, lub czarno- białe. Absolutnie nie, nowoczesny styl charakteryzuje się oryginalnością, więc można pokusić się o  mocną czerwień, żółć, czy inną soczystą barwę, by podkreślić styl i nadać mu niepowtarzalny, indywidualny charakter.

Zobacz również:  Funkcjonalna łazienka

Malować można, ale nie trzeba. Ściany mogą pozostać surowe, odsłonięta cegła, czy kamień idealnie podkreśla nowoczesny styl. Nie oznacza to oczywiście, że należy zupełnie zrezygnować z przytulności. Drewno jest ciepłym materiałem, dającym przyjemny klimat, więc jak najbardziej można zastosować panele ścienne, czy podłogowe.
Zastosowanie przeszkleń we wnętrzach jest bardzo dobrym pomysłem. Nie należy zapominać o tym, że nowoczesny styl, to gładkość i połysk, wiec szkło jak najbardziej pasuje, w dodatku podkreśla nowoczesny styl i zapewnia duży przepływ światła, a to jest bardzo ważne.

Światło w nowoczesnych wnętrzach jest priorytetem równie ważnym, jak przestrzeń. Kinkiety, taśmy ledowe, najnowocześniejsze oświetlenie, oczywiście odpowiednio dobrane i rozmieszczone, dodatkowo podkreśli i wyeksponuje otwartą przestrzeń.

W tym przypadku nie ma mowy o żyrandolach, czy lampach poustawianych w każdym dowolnym miejscu. Uzyskałoby się w ten sposób chaos, zagracenie i optycznie przestrzeń zostałaby zmniejszona, a to kłóci się z nowoczesnym stylem. Każdy przedmiot, lampa, dodatek musi być skrupulatnie przemyślany i mieć właściwe miejsce. W nowoczesnym stylu głównie chodzi o to, że im mniej, tym lepiej.

Zobacz również:  Drewno, ceramika, dywany - posadzki godne uwagi

Urządzanie mieszkania w stylu nowoczesnym, to przede wszystkim umiejętność zrezygnowania z niepotrzebnych dodatków i zabudowań. Tworzy się funkcjonalną, użyteczną przestrzeń.

Tutaj stawia się na minimalizm, oszczędza się na niepotrzebnych dekoracjach, meblach, czy ścianach. Nowoczesne aranżacje, to idealne rozwiązanie dla niewielkich mieszkań. Dzięki minimalizmowi nawet najmniejsze pomieszczenia wydadzą się bardziej przestronne. Dla niektórych osób nowoczesne wnętrza, to puste i zimne pokoje, ale warto spojrzeć na to z innej strony. Nowoczesność w tym wypadku prowadzi do tworzenia dla siebie przestrzeni, dzięki temu funkcjonalnie użytkujemy mieszkanie i przy tym nie narzekamy na mały jego metraż. Nowoczesny styl nie musi być chłodny, wszystko zależy od indywidualności każdego człowieka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here