Coraz więcej mówi się o plusach mieszkania w budynkach w niskiej zabudowie. Zlokalizowane w spokojnym otoczeniu nieruchomości stanowią obecnie alternatywę dla drapaczy chmur. Jakie ma plusy mieszkanie na osiedlu w kameralnej zabudowie? W naszym artykule prezentujemy inwestycję zlokalizowaną na terenie Krakowa, która zapewni przyszłym mieszkańcom bezpieczeństwo, spokój, i komfortowe warunki. Zapraszamy do zapoznania się z artykułem!

Jakie budynki zaliczamy do niskiej zabudowy?

Mieszkania w niskiej zabudowie powstają zarówno w centrum miasta, jak i na ich obrzeżach. Do niskiej zabudowy zalicza się budynki, których wysokość nie przekracza 12 m nad poziomem terenu, lub jeśli ich wysokość nie jest większa niż cztery kondygnacje. Obecnie, można zauważyć duże zainteresowanie mniejszymi osiedlami. Coraz więcej osób zwraca uwagę na kameralny klimat nieruchomości. Im mniejsze budynki, tym mniej mieszkańców, co z pewnością potęguje takie wrażenie.

Mieszkania w niskim budownictwie

Zalety mieszkań w niskiej zabudowie w Krakowie

O kameralnych osiedlach dużo mówi się również w kontekście ich funkcjonalności. Do zalet mieszkań w niskiej zabudowie zalicza się również stosunkowo niewielką liczbę mieszkańców, co daje możliwość nawiązania relacji sąsiedzkich. Jeżeli mieszkańców jest mnie, łatwiej spotkać te same osoby na spacerze, czy w osiedlowym sklepie. W rezultacie może to wpływać na większe poczucie bezpieczeństwa, ponieważ czujne oko sąsiada może okazać się nieocenione podczas naszej nieobecności.

Mieszkania w niskim budownictwie Nova Wiosenna Kraków

Mieszkania deweloperskie w Krakowie w niskiej zabudowie, tak jak większość nowo powstających budynków, mają zagospodarowaną wokół siebie przestrzeń – zielone dziedzińce, place zabaw czy ogrody. Przykładem jest inwestycja Nova Wiosenna, czyli inwestycja zlokalizowana w prestiżowej lokalizacji – na Woli Justowskiej. Kameralna inwestycja powstała z myślą o wszystkich osobach, które poszukują prywatności i odpoczynku od wielkomiejskiego stylu życia, w niewielkiej odległości od centrum Krakowa. Wolnostojące wille, bliźniaki i apartamenty w wysokim standardzie to nieruchomości, które przyszłym mieszkańcom zapewnią komfort i pozwolą na chwilę wytchnienia. Przewidziano tu również wyjątkowe przestrzenie do odpoczynku – zielone dziedzińce, zewnętrzne ogródki, zielone tarasy na dachach budynków oraz przestronne balkony. Planowo nieruchomość będzie oddana do użytku w IV kwartale 2023 roku. 

Niska zabudowa w Krakowie to trend na rynku nieruchomości, który cieszy się dużą popularnością. Jeśli zależy Ci na tym, aby właśnie w takim budynku znaleźć swoje wymarzone cztery kąty, to zachęcamy do zapoznania się z ofertą Wawel Service. Dział sprzedaży online Wawel Service przedstawi wszystkie niezbędne informacje i odpowie na wszelkie nurtujące pytania. Zapraszamy do kontaktu!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj