Dlaczego imitacja a nie kamień? Odpowiedź jest prosta. Imitacja kamienia naturalnego jest przystępna właściwie dla każdego, a sam kamień naturalny już nie. W głównej mierze chodzi o to, że to bardzo droga inwestycja, która wiąże się z dość sporym nakładem finansowym, choć efekt wizualny naturalnego kamienia jest wprost zniewalający.

Obecne technologie sprawiają, że właściwie większość naturalnych materiałów można imitować w taki sposób, że różnice między oryginałem a podróbką są praktycznie niewidoczne gołym okiem dla kogoś, kto nie jest zaznajomiony w danej kwestii. Dotyczy to min. imitacji kamienia naturalnego.

Jest to genialny materiał aranżacyjny i nie tylko pięknie prezentuje się na ścianach, ale wykonany jest w taki sposób, że łatwiej i szybciej się go nakłada, niż naturalny kamień. Piękno imitowanego kamienia jest niezwykłe i bardzo zbliżone do oryginału. Można nim w kapitalny sposób zaaranżować każde pomieszczenie. W dodatku jest odporny na działanie niskiej, lub wysokiej temperatury, a także na wilgotność, promienie UV, oraz na uszkodzenia mechaniczne występujące np. podczas czyszczenia. Kolejnym plusem tego niezwykłego materiału aranżacyjnego jest niewątpliwie to, że może być nakładany w zasadzie na każde podłoże, nawet nośne, typu płyta gipsowo-kartonowa, czy tynk. Ogromną zaletą obok której nie można przejść obojętnie jest to, że imitacja kamienia naturalnego jest dostępna w niezliczonych kolorach, wzorach, strukturach, kształtach i wielkościach. Jest w czym wybierać.

Zobacz również:  Drewniane łóżko w domowej sypialni

Kamień dekoracyjny idealnie nadaje się do zastosowania zarówno w klasycznych jak i w nowoczesnych wnętrzach. Świetnie prezentuje się na wyłożonych nim ścianach, ale może stanowić także niebagatelną i oryginalną ozdobę kominka. Dekorować można nim wszystko. Wyobraźnia ma tutaj szerokie pole działania. Wnętrza udekorowane kamieniem mają swój niepowtarzalny charakter i klimat, którego nie odda w taki sposób żaden inny materiał. Wbrew pozorom imitacja kamienia naturalnego nie wyziębi pomieszczenia. Wręcz przeciwnie, jego ciepła struktura nada wnętrzu ciepłej przytulności. Jest to idealny pomysł na to, by zastosować ten materiał aranżacyjny w minimalistycznych wnętrzach, które na pierwszy rzut oka odznaczają się chłodem i nieprzystępnością. Tego rodzaju dekoracja w fantastyczny sposób przełamie surowość pomieszczenia nie zakłócając przy tym stylu minimalistycznego.

Zobacz również:  Wygodne łóżko w sypialni rodziców

Kamień to piękno samo w sobie, dotyczy to również jego imitacji. Stosuje się jednak różne triki w celu wydobycia z niego jeszcze większego uroku np. poprzez odpowiednie oświetlenie za pomocą którego powstają cienie wydobywające głębię struktury materiału. Efekt wizualny jest rewelacyjny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here