Piwnica jest najmniej ciekawym miejscem naszych domów. Kojarzyć się może przede wszystkim z graciarnią, z przechowywaniem najbardziej niepotrzebnych rzeczy, w najlepszym wypadku stanowi garaż dla rowerów, ewentualnie jest to miejsce na  przetwory zimowe. Niemniej jednak, jeśli ją posiadamy i chcielibyśmy zrobić z niej pomieszczenie do codziennego użytku, to jej wnętrze można zaaranżować w taki sposób, żeby zamienić ją w naprawdę ładny pokój.
Aranżowanie piwnicy może przynieść sporo kłopotów i dla niejednego człowieka projektowanie jej może być nie lada wyzwaniem. Ale wszystko jest możliwe.

Wnętrze piwnicy z pewnością jest najciemniejszym pomieszczeniem w całym domu, więc jeśli mamy z niej zrobić funkcjonalną część mieszkania należy zadbać o jej dobre oświetlenie. Przede wszystkim ważne są okna. Powinny być jak największe, by wpuszczały światło słoneczne. Jeśli niemożliwa jest wymiana okien, to należy jak najlepiej oświetlić to miejsce sztucznym światłem.

Zobacz również:  Jak zadbać o drewnianą podłogę w domu?

Bardzo ważne jest wykończenie piwnicy biorąc pod uwagę panującą tam wilgoć. Należy zabezpieczyć ją przed nią zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz.

W związku z tym, że w piwnicy zawsze jest chłodno, a ma być to pomieszczenie użytkowane cały rok, nie tylko sezonowo, to wielką wagę należy przyłożyć do ocieplenia tego wnętrza.
Jeśli doprowadzi się piwnicę do używalnego stanu, gdzie nie będzie mowy o ciemnościach, wilgoci i zimnie, to można zacząć wydobywać z niej prawdziwe piękno i tylko od nas zależy, co z niej zrobimy.

Piwnica doskonale może być zamieniona na biuro, pokój do relaksu, odpoczynku. Mężczyźni często urządzają ją po to, by mieć miejsce spotkań z przyjaciółmi, które nikomu nie będzie przeszkadzać z tych względów, że piwnica jest położona z dala od reszty mieszkania. W takim miejscu przyjacielskich spotkań doskonałym rozwiązaniem będzie wstawienie sprzętu telewizyjnego, grającego, a także urządzeń, którymi można się pobawić, np. stół bilardowy, piłkarzyki itp., wszystko, co mężczyźni kochają. Z piwnicy można zrobić także pralnię i suszarnię. Doskonały pomysł, jeśli w łazience jest niewiele przestrzeni. Możliwości jest wiele. Piwnica nie musi być najbrzydszym i najmniej ciekawym pomieszczeniem domowym. Wystarczy dobry pomysł i zamieni się w coś atrakcyjnego, a także użytecznego.

1 KOMENTARZ

  1. Na pewno ważne jest zabezpieczenie przed wodą, by ta nie wtargnęła do wnętrza. 🙂
    Coś jest nie tak ze zdjęciami, niby się chcą otworzyć, ale chyba coś szwankuje ze stylami, że zdjęcia spadają na dół. 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here