Biuro w domu ma stanowić przestrzeń, która pozwoli na pracę w komfortowych warunkach. Aby odpowiednio zaaranżować przestrzeń, należy wybrać wygodne meble oraz unikać zbędnych dodatków rozpraszających uwagę. O czym warto jeszcze pamiętać podczas aranżacji przestrzeni biurowej? 

Jak zaprojektować komfortowe biuro w domu?

Biuro w domu powinno uwzględniać potrzeby danego pracownika. Wiele czynników zależy jednak od indywidualnych preferencji, dlatego nie powinno się ich z góry narzucać. Jednym z takich czynników jest wybór koloru ścian. Dla innych najlepszym rozwiązaniem będą jasne kolory, dla innych – odcienie ciemniejsze wpadające w granat czy intensywną zieleń. Podobnie z wyposażeniem elektronicznym. Liczba ekranów powinna zależeć od specyfiki wykonywanej pracy.

Meble w domowym biurze – praktyczne aspekty wyposażenia

Praktyczne i proste meble powinny stanowić podstawę domowej przestrzeni biurowej. W pierwszej kolejności warto przeanalizować dostępne meble w domu, z których można zagospodarować biuro. Niezbędnym elementem jest funkcjonalne biurko, które powinno być dostosowane do wysokości i pracy danej osoby. Jeśli biurko będzie używane przez więcej niż jedną osobę, warto zakupić model z regulacją wysokości. Następnie warto zwrócić uwagę na wygodne krzesło. Można zdecydować się na klasyczny model obrotowy z regulowaną wysokością lub statystyczny fotel. Podczas pracy przy biurku spędza się codziennie od kilku do nawet kilkunastu godzin, dlatego mebel ten powinien być wygodny. Aby uniknąć bólu pleców, oparcie musi być wyprofilowane. Warto zdecydować się na model oparcia, które sięga wysokości szyi.

Praktycznymi meblami, które przydadzą się w gabinecie będą komody z szufladami oraz przestrzeń do przechowywania dokumentów. Aby z łatwością zachować porządek, warto wybierać proste regały. Można wspomagać się również organizerami wypełniającymi szuflady oraz dodatkową przestrzenią na segregatory.

O czym nie można zapomnieć podczas urządzania przestrzeni biurowej?

Warto pamiętać, aby szczególną uwagę poświęcić na wybór krzesła, które musi być dopasowane do kręgosłupa, w przeciwnym razie będzie niekomfortowe w dłuższej perspektywie. Kolejnym istotnym czynnikiem jest naświetlenie, które zależy od pory pracy. Dla osób wykonujących swoją pracę rano oraz w godzinach popołudniowych rekomendowane jest miejsce blisko okna. Naturalne światło z powodzeniem zastąpi potrzebę dodatkowego naświetlania. W przypadku osób pracujących przede wszystkim w godzinach wieczornych oraz nocnych sprawdzą się lampa sufitowa i lampka biurkowa, które będą doświetlać blat biurka.

Aby domowe biuro było funkcjonalne, musi być odpowiednio doświetlone oraz wypełnione komfortowymi meblami. Oczywiście nie można zapomnieć o drobnych akcesoriach oraz pamiątkach, które uprzyjemnią pracę oraz sprawią, że praca będzie przyjemniejsza. Miejsce pracy powinno jednak umożliwiać skupienie się na pracy. Co więcej, nie może rozpraszać uwagi. Zaaranżowanie biura z pewnością uprzyjemni pracę z domu oraz sprawi, że stanie się ona bardziej efektywna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj