Aranżacja pomieszczeń ze skosem jest wyjątkowo trudna. Nieodpowiednio dobrane meble czy dodatki mogą całkowicie zepsuć wygląd wnętrza i sprawić, że stanie się ono przytłaczająco. Sen i odpoczynek w takiej przestrzeni będzie więc znacząco utrudniony. Jeśli jesteś właścicielem/ką poddasza ze skosem i chcesz w nim urządzić sypialnię, sprawdź, na co warto zwrócić szczególną uwagę.

Ogólne zasady aranżacji poddasza ze skosem

Nawet jeśli metraż poddasza ze skosem jest stosunkowo duży, to pochyły sufit znacznie ogranicza jego przestrzeń. W konsekwencji może okazać się, że w 30-metrowej sypialni będziesz czuć się nieswojo. Na szczęście można temu zaradzić poprzez właściwą aranżację. W takim wnętrzu najlepiej wykorzystać jasne kolory. Świetnie sprawdzą się biele, beże oraz pastele. Optycznie powiększą one przestrzeń i sprawią, że wizualnie stanie się ona lżejsza. Jeśli w pomieszczeniu koniecznie chcesz wykorzystać ciemne elementy, zadbaj o to, aby były to jedynie detale. Nie zapomnij także o odpowiednim oświetleniu. Na samym środku powinno znaleźć się duże źródło światła z mocną żarówką, która oświetli każdy zakamarek sypialni nawet pomimo skosów. Obok łóżka możesz natomiast zamontować niewielkie lampki do czytania. Ponadto w sypialni ze skosem (https://kobietainspiruje.pl/jak-urzadzic-sypialnie-na-poddaszu/) doskonale sprawdzą się także meble na nóżkach. Dodadzą one wnętrzu lekkości, o której niestety nie można mówić przy tzw. meblościankach czy szafach zabudowanych od podłogi do samej góry.

Meble na wymiar do sypialni ze skosem

Ze względu na ograniczoną przestrzeń na poddaszu ze skosem, warto wykorzystać ją na sto procent. Z tego względu w takim pomieszczeniu świetnie sprawdzą się meble na wymiar. Choć są one znacznie droższe niż modele z popularnej skandynawskiej sieciówki czy nawet od innych szaf produkowanych taśmowo, to zdecydowanie jest to opłacalna inwestycja. Dzięki niej odzyskasz dodatkową przestrzeń w sypialni, co sprawi, że będzie ona bardziej przestrzenna.

Gdzie umieścić łóżko?

Jeśli tylko nie budzisz się i nie wstajesz zbyt gwałtownie, dobrym rozwiązaniem jest umieszczenie łóżka bezpośrednio pod skosem. Z takiego sposobu aranżacyjnego korzystają przede wszystkim osoby, którym zależy na dużej przestrzeni w sypialni, ponieważ pozwala on na maksymalne wykorzystanie przestrzeni. Jeśli natomiast Twoje poddasze ma spad po obu stronach, wówczas możesz umieścić materac w miejscu, nad którym stykają się obie strony sufitu. Jest to również popularne rozwiązanie, dzięki któremu w domu możesz poczuć się jak w namiocie, jednak wówczas najlepiej jest zrezygnować z mebli w sypialni.

Czego unikać, aranżując sypialnię na poddaszu ze skosem?

  • Unikaj ciemnych kolorów. Przytłoczą one wnętrze i sprawią, że będzie wyglądało na znacznie mniejsze, niż jest w rzeczywistości.
  • Zrezygnuj ze zbyt dużej liczby mebli. To może sprawić, że przestrzeń będzie sprawiała wrażenie przygnębiającej.
  • Unikaj rozproszonego światła, np. żyrandola z licznymi żarówkami. Może ono źle wyglądać na poddaszu ze skosem, dlatego lepiej wybrać pojedyncze, ale silne źródło światła.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj