Rynny dachowe umożliwiają bezpieczne odprowadzenie wody pochodzącej z deszczu i topniejącego śniegu z dachu budynku. Ten rodzaj obróbek blacharskich jest jednocześnie istotnym detalem architektonicznym obiektu.

Rynna dachowa klasy premium powinna charakteryzować się efektywnością w odprowadzaniu wody. Zaawansowane systemy odwodnieniowe dachu to także takie, które nie pogarszają swoich parametrów użytkowych i estetycznych w trakcie eksploatacji.

Rynny dachowe ‒ niezbędny element obróbek blacharskich

Odpowiedni system odwodnieniowy jest konieczny w przypadku każdego rodzaju budynku. Znacząca większość kubaturowych obiektów budowlanych jest wznoszona jako budynki wyposażone w strefę okapu. W takim przypadku układ orynnowania jest mocowany wzdłuż najniższych stref poszczególnych połaci.

Właściwie dobrane rynny dachowe powinny przede wszystkim umożliwić efektywne i bezpieczne odprowadzenie wody pochodzącej z deszczu i topniejącego śniegu z dachu do systemu kanalizacyjnego. Oczywiście, ze względu na fakt, iż system orynnowania jest w pełni widoczny już na pierwszy rzut oka, musi wykazywać się estetycznym wyglądem, aby nie zaburzyć ogólnej kompozycji budynku. Nie ulega wątpliwości, że układ odwodnieniowy obiektu powinien wykazywać się maksymalnie długą trwałością, pokrywającą się z żywotnością pokrycia dachowego.

Czym charakteryzują się rynny dachowe klasy premium?

Jeśli szukasz efektywnego i estetycznego układu odwodnieniowego na dach, sprawdź szeroką ofertę Balex Metal. Znajdziesz tam system orynnowania premium Zenit oraz sprawdzony układ rynnowy Wijo. Obydwa rodzaje układów są kompletne. Oznacza to, że umożliwiają stworzenie całości systemu bez konieczności stosowania dodatkowych elementów. Układy rynnowe oferowane przez Balex Metal wykazują się maksymalną efektywnością. Ich przepustowość umożliwia szybkie odprowadzenie wody z dachu bez obaw o zalanie elewacji oraz ludzi i mienia znajdujących się w bezpośrednim sąsiedztwie budynku. Warto pamiętać, że system orynnowania premium Zenit powstał przy bezpośrednim udziale dekarzy, co oznacza, że każdy pojedynczy element systemu jest w pełni przemyślany pod kątem użyteczności oraz sprawności montażu. Zaawansowany technologicznie materiał użyty w procesie produkcyjnym metalowych części systemu sprawia, że układ wykazuje się bardzo wysoką trwałością i nie jest podatny na działanie niekorzystnych czynników eksploatacyjnych, w tym korozji. Bardzo ważny jest także fakt, iż rynny Zenit nie są podatne na wpływy temperaturowe, co oznacza, że nie zmieniają swojej geometrii i parametrów na skutek oddziaływania nawet bardzo wysokich i niskich temperatur. Zarówno rynny Zenit, jak i Wijo mogą być stosowane dla wszystkich rodzajów pokryć dachowych i elewacyjnych. Obydwa systemy są oferowane w szerokiej gamie kolorystycznej, co sprawia, że można je ściśle dopasować do ogólnej stylistyki budynku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj