Oświetlenie elewacji budynku, ogrodzenia, podjazdu, tarasu, elementów małej architektury ogrodowej oraz zieleni wymaga stosowania różnych rodzajów lamp. W ofercie polskiego producenta oświetlenia wyróżnić możemy pięć różnych kategorii tego typu produktów. Zewnętrzne lampy ogrodowe Nowodvorski możemy podzielić na elewacyjne, lampy sufitowe i wiszące przeznaczone do montażu na tarasie lub ganku, stojące i tzw. kule świetlne.

Oświetlenie elewacji domu

Podstawową kategorią oświetlenia zewnętrznego, funkcjonalnego i dekoracyjnego, są różne rodzaje lamp przeznaczonych do instalacji na ścianach budynku. Elewacyjne lampy ogrodowe Nowodvorski to przede wszystkim kinkiety i reflektory w wysokich klasach szczelności, wykonane z materiałów odpornych na niszczące działanie słońca, wilgoć, pył i gwałtowne zmiany temperatur powietrza. Wśród elewacyjnych lamp ogrodowych Nowodvorski na szczególne wspomnienie zasługują ruchome reflektory świecące punktowo, które do złudzenia przypominają popularne spoty lub inne lampy wewnętrzne z kloszami w kształcie charakterystycznych tub oświetleniowych.

Zewnętrzne lampy sufitowe i wiszące na taras

Do oświetlania ganków, tarasów i balkonów, czyli miejsc przynajmniej częściowo zadaszonych, wykorzystuje się specyficzny rodzaj ogrodowych lamp Nowodvorski. Są to przede wszystkim przystosowanych do montażu sufitowego plafony, w tym modele płaskie i w formie charakterystycznych tub z energooszczędnym źródłem światła LED oraz lampy wiszące w formie lampionów, ewentualnie oprawek pozbawionych kloszy, przystosowanych do montażu dekoracyjnych żarówek Edisona, w wersji tradycyjnej lub LED. Oczywiście wybierając tego typu lampę, trzeba pamiętać, że nie można wystawiać jej na bezpośrednie działanie deszczu. Lampy ogrodowe Nowodvorski w niskich klasach szczelności muszą być instalowane pod zadaszeniem.

Lampy stojące i kule świetlne do ogrodu

Dekoracyjną formą oświetlenia ogrodowego są lampy przystosowane do montażu w terenie, w otoczeniu zieleni, przeznaczone do dekoracyjnego podświetlania ścieżek lub elementów małej architektury ogrodowej, takiej jak ławki czy altany. Lampy ogrodowe Nowodvorski tej kategorii to przede wszystkim charakterystyczne latarnie na słupku, dostępne zarówno w wersji klasycznej, jak i nowoczesnej, o niezwykle minimalistycznej formie. To także reflektory wbijane w ziemię oraz tzw. kule świetlne, które instaluje się bezpośrednio przy gruncie. Nazwa kule świetlne może być nieco myląca, bo w tej kategorii oświetlenia ogrodowego Nowodvorski znajdziemy również podświetlane szcześciany i donice.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj