Ciągniki elektryczne to pojazdy, które dzięki wielotonowemu udźwigowi stanowią niezbędny element zestawów transportowych w wielu branżach. Pozwalają na przewożenie ładunków na średnich oraz długich dystansach, z użyciem zaczepu holowniczego, do którego podłącza się przyczepę.

Zastosowanie ciągników elektrycznych

Kompaktowe ciągniki elektryczne sprawdzą się podczas wykonywania wielu zadań z zakresu transportu wewnętrznego, przy liniach produkcyjnych, w magazynach, przy przewozie materiałów budowlanych oraz bagaży na lotniskach. Ich zwrotność i wymiary umożliwiają holowanie kilkutonowych ładunków nawet w wąskich przestrzeniach. Poszczególne modele, w zależności od swoich parametrów, gwarantują szybki przewóz gabarytów z prędkością nawet do 25 km/h. Ciągniki elektryczne są wykorzystywane w przemyśle automotive do transportowania konstrukcji stalowych, w celu sprawnego zaopatrzenia produkcji. Pojazdy można dostosować do potrzeb swojej firmy dzięki zestawom dodatkowych przyczep, ram i trolejów. Umożliwiają przewożenie w szybki i bezpieczny sposób ładunków o dużych i niestandardowych gabarytach, dzięki nisko położonemu punktowi ciężkości, stabilności oraz doskonałej widoczności. Sprawdzą się przy transporcie ładunków wewnątrz i na zewnątrz budynków. Wózek ciągnikowy elektryczny to sprzęt, który jest nie tylko innowacyjny, lecz także wielozadaniowy. Dodatkowo takie sprzęty są bezpieczne, ergonomiczne i ekonomiczne.

Duża moc, bezpieczeństwo i ergonomia

Niewątpliwym atutem ciągników elektrycznych jest dobra zdolność przeładunkowa – w zależności od modelu można dzięki nim holować ładunki o masie od 2 do 25 t. Ciekawą opcją są uniwersalne pojazdy, będące połączeniem ciągnika elektrycznego i wózka podnośnikowego. Komfortową i ergonomiczną pracę przez cały czas, z dostosowaniem do preferencji każdego z operatorów, zapewnia przestronna kabina z funkcjonalnymi schowkami, regulowane oparcie i kierownica, a także składane siedzisko. Przy szybkiej pracy, gdy trzeba w odpowiednim tempie wykonać zadanie, sprawdzi się tryb pieszego prowadzenia – dzięki niemu można uniknąć konieczności wsiadania i wysiadania, a tym samym zaoszczędzić czas. Operowanie dużymi ładunkami za pomocą ciągników elektrycznych jest bezpieczne, ponieważ zastosowano szereg dopasowanych rozwiązań. Dodatkowe światło dzienne LED i oświetlenie ostrzegawcze gwarantują optymalną widoczność, a hamulec postojowy, który działa natychmiast po zatrzymaniu pojazdu, to ochrona przed stoczeniem się ładunku. Inne spośród zabezpieczeń to wzmocnione opony oraz osłonięte komponenty napędowe, które działają sprawnie nawet w zakurzonych pomieszczeniach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here