Lampy ogrodowe są kupowane coraz chętniej przez bardzo licznych Polaków. To nie tylko praktyczny dodatek, sprawiający, że przestrzeń wokół domu staje się bardziej funkcjonalna, ale również element, który sprawia, że przestrzeń ta będzie prezentowała się w sposób bardziej estetyczny. Tak by uzyskać odpowiedni efekt w naszym ogrodzie, konieczny jest odpowiedni dobór lamp ogrodowych.

Aby całość prezentowała się w sposób odpowiedni, należy zdecydować się na zakup różnych lamp ogrodowych. To dzięki ich zestawieniu ze sobą, wykorzystaniu w konkretnym miejscu konkretnych lamp, efekt będzie oszałamiający. Część lamp będzie posiadała zintegrowany moduł LEDowy, inne jednak będą wyposażone w żarówki LED, dzięki czemu zarówno moc, jak i barwę światła, będzie można samodzielnie dobrać do swoich preferencji, a w przyszłości również je zmienić, jeżeli zmienią się same preferencje.

Rodzaje lamp ogrodowych

Do naszej dyspozycjo zostaje oddane naprawdę wiele różnych rodzajów lamp ogrodowych. Tylko wykorzystanie zalet poszczególnych z nich sprawia, w połączeniu z odpowiednim ich umiejscowieniem, że cały system oświetlenie zewnętrznego naprawdę będzie miał sens i będzie odpowiednio sprawował swoją rolę. Co istotne, obecnie dominującym kolorem w nowoczesnych oprawach jest ciemny popiel. Podczas planowania całej instalacji warto również pamiętać o tym, że dużym ułatwieniem może być dostępna opcja na szeregowe podłączanie kolejnych lamp dzięki czemu nie trzeba prowadzić przewodu ziemnego osobno do każdej lampy. Opcja takiego montażu dostępna jest dla większości lamp zewnętrznych.

Do jednych z najpopularniejszych rodzajów lamp, zaliczają się kinkiety. Mocowane są one głównie na ścianach budynków (gdy mowa o kinkietach zewnętrznych) i oświetlają one nie tylko sam budynek, ale również jego najbliższa okolice. Mogą one świecić zarówno ku górze, jak i w dół (lub jednocześnie w obu kierunkach), przez co ten rodzaj lamp zewnętrznych potrafi być bardzo uniwersalny. Dodatkowo, niektóre z modeli maja ruchome głowice, dzięki czemu można sterować światłem i ustawić je tak, jak chcemy. Jeżeli oczekuje się takich rozwiązań, należy upewnić się, że dany model jest w nie wyposażony.

Dodatkowo, w ofertach wielu sklepów łatwo trafić na bardzo różne od siebie modele, nie tylko pod kątem ceny, ale i estetyki, co jest tutaj olbrzymim plusem. Tak duże zróżnicowanie sprawia, że bez trudu uda się dobrać kinkiety zewnętrzne do każdego typu domu, niezależnie od tego, czy będzie on bardziej klasyczny, czy wręcz przeciwnie – nowoczesny lub industrialny.

Kolejnym typem lamp ogrodowych są lampy stojące. Tutaj znów mamy do czynienia z dużym zróżnicowaniem, w tym jednak przypadku, ze względu na rozmiary poszczególnych lamp. Niewielkie świecące słupki, jak i prawdziwe latarnie ogrodowe, to cały czas właśnie lampy stojące.. Lampy te doskonale się prezentują, są odporne na działanie warunków atmosferycznych, a dodatkowo doskonale oświetlają to, co znajduje się w ich pobliżu. Sprawdzą się one zarówno w przypadku ogródków, jak i olbrzymich ogrodów. Zróżnicowana wielkość, połączona z różną mocą samych żarówek lub zintegrowanych systemów LED sprawia, że bardzo łatwo dostosować lampy stojące do naszych realnych wymagań.

Nie można zapomnieć również o lampach wiszących. To idealny wybór w przypadku, gdy chcemy oświetlić balkon, taras, werandę czy altanę. Lampy wiszące potrafią być bardzo klimatyczne, ale to przede wszystkim bardzo praktyczne rozwiązanie. Najczęściej będą oświetlać one miejsca, gdzie spędzamy czas wolny, czasem w sporym gronie. Aby światło było dobrze rozprowadzone, a cała przestrzeń równomiernie oświetlona, nie ma lepszej opcji niż właśnie zastosowanie w tym przypadku właśnie lamp wiszących.

Nieodzownym elementem każdego systemu oświetlenia zewnętrznego stają się również lampy najazdowe. Jak sama nazwa wskazuje, są one ponadprzeciętnie wytrzymałe, a nawet najechanie na nie oponą samochodu nie doprowadzi do ich uszkodzenia. Dodatkowo są one niezwykle wytrzymałe na działanie różnorodnych warunków atmosferycznych. Lampy najazdowe okazują się idealnym rozwiązaniem, aby oświetlać ścieżki czy dróżki, podjazdy, bramy czy schody. Część osób decyduje się również na ten typ oświetlenia, gdy chce oświetlić coś od spodu. Dzieje się to również w przypadku np. bardzo okazałych roślin lub drzew.

W wielu przypadkach dobrym rozwiązaniem okażą się również reflektory. Ich główną zaletą jest fakt, że bez problemu uda się sterować generowanym przez nie strumieniem światła. Nie jest to zadanie tak proste w przypadku innych lamp, zwłaszcza kinkietów. Reflektory będą więc idealnym rozwiązaniem, jeżeli będziemy chcieli oświetlić konkretną przestrzeń lub punkt.

Na koniec warto pamiętać o obecności lamp podwodnych. Sprawdza się one idealnie w przypadku, gdy będziemy chcieli oświetlić np. oczko wodne. Ten rodzaj lamp nie jest często wykorzystywany, jednak jeżeli chcemy przygotować w naszym ogrodzie coś naprawdę spektakularnego, odpowiednio oświetlone oczko wodne czy fontanna będą idealnym wyborem!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj