Świat cały czas idzie do przodu, a wraz z jego postępem powstają nowe technologie i materiały. Tak jest i w tym przypadku. Bardzo modnym i topowym elementem ostatnimi czasy stał się mikrocement. Fachowo posiada on kilka nazewnictw, a prócz wcześniej użytego zostają nam mikrobeton i beton milimetrowy.

Dobrze wydaje nam się myśląc, że jest to materiał budowlany. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż w nazwie widnieje wyraz beton. Jego zastosowanie nie jest już jednak tak intuicyjne, jak mogłoby się nam wydawać. Objaśnijmy sobie zatem dokładnie, czym jest mikrobeton, do czego służy i czy jest to materiał warty stosowania.

Mikrocement – specyfikacja

Chcąc dowiedzieć się, co jest głównym składnikiem tego produktu, nie oczekujmy niespodzianek. Większą część zaprawy stanowi cement. Posiada on natomiast ważne towarzystwo w postaci polimerów, których zadaniem jest nadanie określonej barwy oraz właściwości. Tymi właściwościami są prawidłowa konsystencja i elastyczność, a także niekiedy chropowate wzory.

Nazwa betonu milimetrowego najlepiej odzwierciedla nam jego grubość. Okazuje się, że to właśnie wymiar warstwy może być największym atutem danego materiału, a powinien on wynosić maksymalnie trzy milimetry. Mikrobeton to zaprawa określana mianem dekoracyjnej. Zastępuje nam zacieranie ścian gipsowych lub układanie płytek. To właśnie z tego względu istotny jest jej wzór i kolor.

Pomysły na stosowanie mikrocementu

Stosowanie tego materiału jest praktycznie dowolne i zależy od inwencji twórczej. W użytku domowym wykańczać możemy nim niemal wszystko. Często stosowanym rozwiązaniem jest podłoga z mikrocementu. Posadzki mikrocementowe charakteryzują się ogromną trwałością i odpornością na zarysowania. Są również unikatowe i świetnie dostosowują się do wielu wystrojów wnętrz.

Podobnie jest również ze ścianami. Imitacja betonu stała się czymś ponadczasowym i nieprędko wyjdzie z mody. Co ciekawsze, zaprawa stosowana może być również w pomieszczeniach, w których mamy do czynienia z wilgocią, czyli w łazience czy kuchni.

Co ciekawsze, z mikrobetonem można spotkać się nie tylko w domach. Występuje on również w lokalach gastronomicznych czy miejscach, gdzie często odsuwane są krzesła i jest ogólne ryzyko zarysowania.

Jakie wyróżniamy rodzaje tego materiału?

Mikrobeton posiada kilka odmian nieco różniących się od siebie, jednak trzeba pamiętać, że specyfikacja zależy od ilości domieszek. Na początku weźmy pod lupę kolor. Zależy on od rodzaju barwnika, który zastosujemy, a nasilenie od jego ilości. Klientom udostępnia się dostępne palety barw, jednak jak się okazuje, Ci najczęściej wybierają odcienie szarości.

Posiadamy również możliwość wyboru powierzchni zaprawy. Dostępne w ofertach podstawowe powłoki to gładka lub szorstka. Oprócz tego istnieje opcja wyboru połysku, a mianowicie mikrocement może mieć strukturę błyszczącą lub matową.

Podsumowując, beton milimetrowy to zaprawa wykończeniowa, której stosowanie zaleca się osobom lubiącym imitację betonu, a także nowoczesne, loftowe rozwiązania. Posiada elastyczną strukturę oraz możliwość łatwej aplikacji na ścianę. Ponadto, szybko zasycha i świetnie się prezentuje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here