Meble pełnią w mieszkaniu potrójną funkcję – zdobią pomieszczenie, użyczają potrzebnego miejsca do przechowywania oraz podkreślają stylistykę wnętrza. Jednym z najpopularniejszych w ostatnich latach mebli salonowych jest komoda, która obecnie przeżywa swój prawdziwy renesans. Dawniej kojarzona głównie ze stylem vintage i mieszkaniami naszych dziadków, dziś komoda drewniana z szufladami gości w praktycznie każdym mieszkaniu, upiększając je i wzbogacając jego wystrój.

Komoda i jej praktyczna funkcja w mieszkaniu

Komoda to dość prosty mebel, który może występować w wielu rozmiarach. Najczęściej wykonana jest z drewna i wyposażona w szuflady, zamykane drzwiczki lub oba te rozwiązania jednocześnie. Komoda jest przeznaczona do przechowywania różnego rodzaju przedmiotów – w jej pojemnym wnętrzu możemy ukryć obrusy, zastawę stołową, ręczniki, a także ubrania, dekoracje sezonowe oraz barek. Posiadanie tego praktycznego mebla pozwala zaprowadzić w salonie porządek, oferuje sporo cennego miejsca do przechowywania oraz czyni pomieszczenie w pełni kompletnym.

Oprócz miejsca dostępnego wewnątrz, komoda drewniana z szufladami oferuje także sporo przestrzeni na zewnątrz. Na jej szczycie najczęściej ustawiamy wszelkie bliskie naszemu sercu ozdoby – ramki ze zdjęciami, wazony z kwiatami oraz dekoracje sezonowe i świąteczne. Jest więc bardzo praktycznym meblem, który świetnie odnajdzie się w każdym domowym wnętrzu, w którym dążymy do utrzymania porządku i schludnej estetyki. Wbrew pozorom, komody nie są przeznaczone tylko i włącznie do dużych salonów – ich mniejsze gabarytowo odpowiedniki fantastycznie odnajdą się w mniejszych pomieszczeniach, w tym w sypialniach, pokojach dziecięcych i młodzieżowych, a nawet w przedpokoju.

Jak wybrać klasyczną, minimalistyczną komodę, która nie zdominuje wnętrza?

Komody mają to do siebie, że są to raczej duże meble, w przypadku których nietrudno o przytłoczenie zwłaszcza małych pomieszczeń. Posiadacze takich salonów nie muszą jednak rezygnować z ich posiadania – wystarczy postawić na mebel, który będzie na tyle prosty i minimalistyczny w swoim designie, że stanie się integralną częścią wnętrza. Najlepiej z tej roli wywiązują się modne i ponadczasowe meble skandynawskie – komoda drewniana z szufladami utrzymana w tej stylistyce przepięknie skomponuje się z wystrojem każdego domowego wnętrza oraz będzie pasowała do dowolnej stylistyki.

Skandynawska komoda drewniana z szufladami jest utrzymana w klasycznej kolorystyce naturalnego drewna, co pozwala wprowadzić do pomieszczenia wrażenie ciepła i przytulności. Jest ustawiona na czterech drewnianych nóżkach, które czynią jej konstrukcję stabilną i lżejszą wizualnie. Jasna, stonowana kolorystyka stanowi idealne tło dla dekoracji i ozdób w dowolnych barwach, a prosta bryła idealnie oddaje skandynawskie poczucie estetyki i dążenie do prostoty w aranżacji wnętrz. O komfort korzystania z komody dbają natomiast funkcjonalne, nowoczesne rozwiązania w postaci systemów cichego domykania szuflad. Wykonany w całości z drewna pochodzącego z brzozy skandynawskiej mebel jest ponadczasowym rozwiązaniem, które posłuży przez długi czas.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here