Kabina prysznicowa czy wanna? Ten dylemat dotyka wielu użytkowników. Wybierając kabinę prysznicową z pewnością oszczędzamy wodę, jest to też praktyczne rozwiązanie w niewielkiej łazience. Dziś kabiny prysznicowe są niezwykle zróżnicowane, dostępne w kilku opcjach, dostosowanych do konkretnego klienta. Nie ważne, czy z kabiny prysznicowej będą korzystać dzieci, osoby starsze czy osoby młode, gdyż nowoczesne kabiny prysznicowe uwzględniają potrzeby każdej z grup. Na jakie zatem produkty możemy liczyć, chcąc dopasować kabinę do naszego wnętrza?

Prysznic czy wanna?

Od wieków, do mycia się, używano wanny. Stanowiła ona luksus i była dość wygodna. Można do niej wejść, zrelaksować się, napawać ciepłą wodą. Jednak z chwilą, gdy świat przyspieszył, a nam wciąż brak jest wolnego czasu, wiele osób postawiło na praktyczne prysznice. Pod kątem ekologii, prysznic z dodatkiem wygodnego brodzika, pozwala nam na zużywanie mniej wody niż wanna. Pod kątem aranżacji, prysznic pozwala nam zachować cenną przestrzeń. Chociaż wanna w katalogach wnętrzarskich wygląda stylowo, to jednak z praktycznego punktu widzenia, w wielu niewielkich łazienkach kabiny prysznicowe sprawdzają się lepiej. Można by pomyśleć, że otwierane drzwi kabiny mogą nam zawadzać i być przeszkodą w ustawieniu innego sprzętu w łazience, jednak z łatwością dobierzesz takie drzwi, które będą sprawdzały się w twojej przestrzeni np. drzwi przesuwne.

Rodzaje kabin

Współcześnie dostępne są różne warianty kabin prysznicowych, których wymiary dopasowane są każdej łazienki. Dostępna jest kabina kwadratowa, półokrągła, prostokątna, asymetryczna, pięciokątna czy typu walk-in. Potocznie wydaje się, że kabina to chrom i szkło, jednak materiał, z którego może być wykonana ścianka prysznicowa to zazwyczaj szkło przeźroczyste lub tworzywo sztuczne. Same drzwi do kabiny mogą być skrzydłowe, wahadłowe, przesuwne, harmonijkowe lub walk-in. Różny rozmiar i kształt kabin pozwala na zdecydowanie czy wolisz drzwi stanowiące dłuższy bok lub krótszy bok kabiny. W ten sposób sposób otwierania jest parametrem, który niezwykle łatwo wybrać.

Nie tylko ścianki maja różny materiał, ale także szyby występujące w kabinach mogą się między sobą różnić. Producenci proponują nam kabiny ze szkła przejrzystego, matowego, satynowego, barwionego, ornamentowego, piaskowanego lub grawerowanego. Wbrew pozorom to jaki typ i grubość szkła została użyta do konkretnej kabiny zależy nie od estetyki, co od typu kabiny, sposobu jej montażu czy sposobu otwierania drzwi.

Aranżacja łazienki

Pomieszczenie jakim jest łazienka to miejsce szczególne i zazwyczaj małe, dlatego w nowoczesnych aranżacjach bierze się pod uwagę to, aby wszystkie niezbędne w niej elementy ze sobą współgrały stylem oraz rozmiarem. Dzięki temu łatwo dopasujemy kabinę prysznicową do reszty pomieszczenia. Jeśli jesteśmy oszczędni w środkach i zależy nam na maksymalnym wykorzystaniu małej przestrzeni, postawimy na nowoczesne kabiny prysznicowe z brodzikiem, zabudowaną pralkę, niewielką umywalkę oraz podwieszany sedes. Dzięki temu zyskamy na czystości i funkcjonalności pomieszczenia.

Oczywiście, dla tych, którzy posiadają duże łazienki, możliwe jest wstawienie do niej zarówno kabiny prysznicowej jak i wanny na fikuśnych nóżkach. Dzięki temu rozwiązaniu każdy z domowników może być zadowolony i w ramach potrzeb konkretnego dnia i nastroju, korzystać z obu dostępnych produktów. Dziś jednak, większość osób stawia na kabiny, będąc świadomym ekologii oraz wygody tego rozwiązania, co idealnie sprawdza się tam, gdzie oszczędność miejsca jest szczególnie zalecana.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj