Aranżacja łazienki z wykorzystaniem kolorowej armatury to aktualnie najlepszy sposób na stworzenie nietuzinkowego i ciekawego wnętrza, które będzie wzbudzać zachwyt i zainteresowanie. Bo kto powiedział, że łazienka nie może stać się aranżacyjną perełką. Wśród tego typu produktów niezwykle zjawiskowo prezentuje się czarna armatura łazienkowa, która nikogo nie pozostawia obojętnym na jej wyjątkowy wygląd. Do jakich aranżacji najlepiej pasuje i czy jest ona praktyczna w użytku?

Nowocześnie i odważnie z armaturą w czarnym kolorze

Oczywiście trzeba przyznać, że czarna armatura łazienkowa jest wyborem dość odważnym, ponieważ większość osób nadal decyduje się jednak na tradycyjną armaturę chromowaną. Można jedynie powiedzieć, że bardzo dobrze! Bo to dzięki temu jest ona jeszcze bardziej wyjątkowa. Niczym czarna perła sprawia, że kiedy już spotykamy taką armaturę, to jest ona czymś zachwycającym, dającym powiew świeżości i oryginalności. Obecnie razem ze wzrostem zainteresowania kolorową armaturą, czarne baterie z pewnością będą pojawiać się coraz częściej.

Co ważne, na asortyment obejmujący czarną armaturą składają się zarówno baterie kuchenne, jak i łazienkowe – w tym baterie wannowe i zestawy prysznicowe. Dzięki temu możemy zachować jednolitość aranżacji, gdzie cała armatura utrzymana jest w czarnym kolorze. Jeśli chodzi o style aranżacji, do jakich czarne baterie pasują najlepiej, to oczywiście będzie to wystrój nowoczesny, ale na tym się nie kończy!

Czarna armatura, czyli naturalna elegancja

Czerń to naturalnie elegancki kolor, dlatego też baterie utrzymane w takiej barwie pasują również do łazienek urządzonych w bardziej stylowy i wysmakowany sposób. Oczywiście sam kolor to nie wszystko, ponieważ dużo zależy od designu baterii. Doskonałym przykładem eleganckiej armatury utrzymanej w kolorze czarnym jest zestaw prysznicowy Futuro oraz czarna bateria podtynkowa Giulini Giovanni, które razem stanowią wspaniałe uzupełnienie gustownej, ale urządzonej bez zbytniego przepychu łazienki.

Czarna armatura łazienkowa i pozostały wystrój łazienki

Armatura łazienkowa w kolorze czarnym pasuje praktycznie do każdego koloru płytek. Czarny, podobnie jak biel, jest kolorem dość uniwersalnym, zwłaszcza jeżeli używa się go w postaci detali. A tym właśnie jest armatura łazienkowa. Tym samym czarna armatura współgra z jasnymi i ciemnymi płytkami. Równie ciekawie prezentuje się z kolorową ceramiką łazienkową, tworząc wspólnie niezwykle ciekawy duet. np. w połączeniu czarnej baterii i zielonej umywalki. Efekt jest naprawdę przepiękny.

Co do kwestii użytkowej, to wiele osób ma obawy, czy utrzymanie czarnej armatury w czystości nie jest przypadkiem problematyczne. I w tym przypadku warto mieć na uwadze, że tego typu armaturę najczęściej oferują markowi producenci, którzy mają opracowane specjalne technologie tworzenia powłok odznaczających się łatwym utrzymaniem baterii w czystości. Dlatego też użytkowanie czarnej armatury nie różni się w tym aspekcie od armatury chromowanej czy też baterii utrzymanej w innym kolorze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here