Rynek nieruchomość stanowi aktualnie jeden z najbardziej opłacalnych tematów, nad którymi warto się pochylić. Nie ma znaczenia czy interesują nas nowe mieszkania w Krakowie, w centrum, czy na obrzeżach. Bez względu na wybór, aktualny poziom cen stwarza niebywałe okazje dla każdej ze stron transakcji. Jako sprzedający mamy możliwość by zyskać dużą sumę pieniędzy. Jako nabywca możemy kupić nieruchomość i zyskać idealne pasywne źródło dochodów. Dlatego też, jeśli nie interesowaliście się jeszcze rynkiem budowalnym, to jest to ostatni dzwonek by to zrobić i zarobić.

Dlaczego warto sprzedawać mieszkania?

Odpowiedź jest prosta – cena. Nie da się nie zauważyć, że w stosunku do ostatnich kilkunastu lat aktualny poziom cen dotyczących mieszkania w Krakowie jest naprawdę wysoki. Stwarza to tym samym niebywałą okazję praktycznie dla każdego sprzedającego swoją nieruchomość. Oczywiście trzeba mieć świadomość, że nie ma idealnej jednej ceny. Dlatego też tak ważne jest odpowiednie wycenienie mieszkania. Dzięki takiemu podejściu zażądamy dokładnie tyle pieniędzy ile owa nieruchomość jest warta. Można też skorzystać w inny sposób i zająć się wynajmem. Sytuacja na rynku nieruchomości, znacząco wpłynęła na ceny najmu skutkując tym, że jest on bardzo opłacalnym źródłem dochodu.

Jak sprzedawać by nie być stratnym?

Oczywiście, aby móc zyskać trzeba umieć dotrzeć do właściwego klienta (lub najmującego). Dlatego też tak ważne jest odpowiednie ogłoszenie. W praktyce poprawnie przedstawiona oferta musi zawierać dobrze sformułowany tekst. Mowa tutaj nie tylko o poprawności merytorycznej, ale również o treściwym, jak i łatwo docierającym do nabywcy przekazie jasno informującym co może on nabyć. Nie należy również zapominać o zdjęciach, które powinny zachęcić kupujących, a nie ich odstraszyć.

Mieszkania w mieście Kraków – dobra inwestycja, czy korzyść tylko dla jednej strony?

Na koniec skupmy się na kupujących. Jako potencjalni nabywcy musimy mieć świadomość, że nawet jeśli tzw. bańka pęknie, to minie kilkanaście miesięcy nim ceny nieruchomości wyrównają się do lat poprzednich. Jednakże nawet taka sytuacja nie sprawi, ze mieszkania w Krakowie przestaną być dobrą inwestycją. Co więcej istnieje spora szansa, że aktualny stan będzie się jeszcze długo utrzymywał, a jak już wspomnieliśmy ceny wynajmu też są bardzo wysokie, co stwarza idealną okazję by móc zarobić.  Zanim jednak podejmie się taka decyzję,  warto przemyśleć tę kwestię bardzo dokładnie, aby się upewnić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj