Komfort sprzątania, jaki dają wszelkiego typu odkurzacze, trudno zastąpić stosowaniem innego urządzenia. Tak było do czasu, kiedy na rynku pojawiły się automatyczne roboty sprzątające. Wprowadziły one niemałe zamieszanie i zyskały tak wielką popularność, że dosyć szybko pojawiły się w ofercie czołowych producentów sprzętu AGD.

Zarówno odkurzacze bezworkowe, jak i ich workowe odpowiedniki, wciąż posiadają wielu zwolenników, którzy nie chcą zamienić swoich sprzętów do sprzątania na roboty sprzątające. Nic dziwnego, ponieważ zapewniają one ogromną wygodę, a dodatkowe możliwości wykorzystania, jakie daje, np. funkcja prania lub regulacja mocy ssania, czyni je uniwersalnymi urządzeniami.

Funkcjonalne odkurzacze dla każdego

Rynek artykułów gospodarstwa domowego obfituje w różnego rodzaju odkurzacze, z których każdy użytkownik może wybrać model dla siebie. Jednymi z najtańszych, a jednocześnie najczęściej wykorzystywanych, są odkurzacze workowe. Ich integralną częścią jest wąż ssący oraz rura teleskopowa ze stali, na której końcu znajduje się zwykle szczotka wielofunkcyjna. Tradycyjne odkurzacze są wyposażone również w szereg innych końcówek, które ułatwiają sprzątanie. Należą do nich m.in. ssawka szczelinowa krótka, szczotka szczelinowa długa, ssawka podłogowa, szczotka okrągła, szczotka tapicerska oraz ssawka dywanowa. Do niektórych modeli dołączona jest także szczotka samochodowa, znacznie ułatwiająca sprzątanie we wnętrzu każdego pojazdu – jest długa i wąska, dlatego doskonale nadaje się do usuwania zanieczyszczeń z nawet trudno dostępnych miejsc.

Tradycyjny odkurzacz workowy ma jednak liczną konkurencję w postaci odkurzaczy bezworkowych. Na rynku dostępne są zarówno modele przewodowe, jak i bezprzewodowe, wyposażone w dodatkową stację dokującą. Te drugie uważane są za bardzo funkcjonalne – jeśli producent doposażył je w wytrzymałą baterię, można nimi komfortowo odkurzać nawet bardzo duże powierzchnie bez konieczności ciągłego przepinania przewodu zasilającego lub ładowania odkurzacza. W przypadku niewielkich zabrudzeń, które nie wymagają użycia ciężkiego, dużego sprzętu, sprawdza się ręczny odkurzacz bezprzewodowy, To małe urządzenie pozwala szybko usunąć okruchy z narożnika lub sierść zwierząt z łóżka. Osoby, które cenią nowoczesne rozwiązania, wybierają odkurzacz pionowy. Podczas sprzątania trzyma się go w ręce, a nie ciągnie za sobą. To bardzo komfortowe, jednak kupując tego rodzaju sprzęt, trzeba zwrócić uwagę na pojemność worka/pojemnika na nieczystości. Powinna ona być dopasowana do wielkości powierzchni, jaką będzie odkurzana podczas jednego cyklu pracy.

Robot sprzątający do podłóg twardych

Dobry odkurzacz to taki, który idealnie nadaje się zarówno do tradycyjnego odkurzania, jak i czyszczenia materaców lub usuwania sierści zwierząt. Takich funkcjonalności nie zapewni robot sprzątający. Sprzęty nazywane tym mianem, dostępne na https://www.neonet.pl/odkurzacze/roboty-sprzatajace.html, służą głównie do usuwania codziennych zanieczyszczeń z twardych podłóg, gresu, parkietów czy innych powierzchni podłóg. Wiele z nich jednocześnie odkurza i myje podłogi, a jeśli użytkownik sięgnie po model z górnej półki, może liczyć również na możliwość sterowania robotem przez aplikację na smartfonie. Urządzenia te posiadają wbudowany moduł wi-fi, umożliwiający połączenie bezprzewodowe przez aplikację na smartfonie z dowolnego miejsca. Użytkownik może więc uruchomić proces sprzątania nie tylko wtedy, kiedy znajduje się w domu, ale również przebywając poza nim.

Funkcjonalne roboty sprzątające z https://www.neo24.pl/maleagd/dodomu/odkurzacze/robotysprzatajace.html zapewniają możliwość dokładnego sprzątania codziennych zabrudzeń. Najlepiej sprawdzają się w domach i mieszkaniach, w których nie ma wykładzin i dywanów – do czyszczenia tych ostatnich lepszy będzie odkurzacz tradycyjny.

Odkurzacze bezworkowe, tradycyjne, czy roboty sprzątające?

Odpowiedź na tak zadane pytanie brzmi – to zależy. Wielu użytkowników posiada zarówno odkurzacz ręczny lub tradycyjny, jak i robot sprzątający. Ten pierwszy używany jest podczas dokładnego sprzątania, służy do prania dywanów i tapicerki, a dodatkowa funkcja czyszczenia parą pozwala także na mycie okien lub luster. Natomiast robot sprzątający służy głównie do codziennego czyszczenia podłogi. To dobre rozwiązanie, które pozwala na bezproblemowe utrzymanie czystości na co dzień oraz dokładne czyszczenie trudno dostępnych miejsc, jeśli tego wymaga sytuacja. Obecna w wyposażeniu odkurzacza tradycyjnego szczotka uniwersalna pozwala na czyszczenie każdej powierzchni, a szczotka płaska dokładnie usunie zanieczyszczenia z podłóg idealnie gładkich. Robot sprzątający jest jednak lepszym rozwiązaniem dla osób zabieganych, które nia mają czasu na codzienne, ręczne sprzątanie. Automatyczne działanie, bez konieczności ingerencji człowieka, to ogromny komfort, ponieważ pozwala mieszkańcom na utrzymanie czystości w domu bez konieczności angażowania własnego czasu w tę aktywność.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj