Styl klasyczny kojarzy nam się z nudną aranżacją, dużą ilością ciężkich drewnianych mebli i wełnianym dywanem. Z pewnością wyróżnia go harmonia oraz elegancja. Odkąd w trendach króluje styl skandynawski, eklektyczny lub boho, klasyczny wystrój został trochę zapomniany. Niesłusznie, bo można z jego pomocą stworzyć ciepłe, przytulne mieszkanie o ponadczasowym charakterze.

Styl klasyczny to idealne rozwiązanie dla osób zainteresowanych zakupem nieruchomości w celach inwestycyjnych. Gotowe mieszkania w Rymanowie wyróżnia funkcjonalny układ pomieszczeń, który umożliwia dowolną aranżację lokalu.

Mieszkanie w stylu klasycznym to jasne i przestronne pomieszczenia, urządzone ze smakiem oraz poczuciem stylu. Poszczególne elementy wyposażenia, takie jak meble, oświetlenie czy dekoracje powinny być umiejętnie dobrane, a podział na strefy czytelnie zaznaczony. Dużą rolę odkrywają naturalne kolory, stonowane brązy i beże. Coraz częściej pojawiają się odcienie ciepłej szarości, dzięki czemu styl klasyczny nabiera nowoczesnego klimatu. Charakter mieszkania klasycznego sprzyja wypoczynkowi i relaksowi, dlatego powinno się ono wyróżniać spokojem i harmonią.

Zasada nr 1

W stylu klasycznym duże znaczenie odkrywają kolory. Choć paleta ogranicza się do różnych odcieniu brązu, beżu i kremu to coraz częściej zobaczymy aranżacje, które stawiają na więcej bieli i szarości. Dodatkowo istotną rolę przypisuje się dodatkom w popularnych odcieniach zieleni i turkusu, a czasami także złota i srebra.

Zasada nr 2

W materiałach stawiamy na naturalność i najwyższą jakość, a nawet szlachetność. Jeśli wybieramy drewno to orzech, a gdy kamień to marmur. Nie ma tutaj miejsca na ustępstwa i tanie zamienniki, choć przy zachowaniu wysokich parametrów użytkowych oraz estetycznych dopuszczalne jest zastosowanie paneli na podłogach czy tapet na ścianach. Kiedyś wyznacznikiem stylu klasycznego były drogie, luksusowe perskie dywany, ale dzisiaj można je zastąpić dobrej jakości produktem z wełny lub bawełny.

Zasada nr 3

Meble powinny być eleganckie, o ponadczasowym wzornictwie. Doskonale sprawdzą się modele zarówno o prostej, uniwersalnej formie, jak i te stylizowane, z oryginalnymi detalami. Sofa na rzeźbionych nóżkach, ciężki drewniany stół, zdobione okucia – to elementy, które mogą znaleźć się we wnętrzu klasycznym z zastrzeżeniem, że muszą być to produkty wysokiej jakości.

Zasada nr 4

Bardzo istotny jest nie tylko dobór mebli oraz dodatków, ale i ich usytuowanie w pomieszczeniu. Kierujemy się zasadą symetrii oraz równowagi, które zalecają ustawienie elementów wyposażenia przede wszystkim pod ścianami. Ciekawym zabiegiem jest zastosowanie wnęk lub kolumn z lustrzanym odbiciem po obu stronach pokoju. Środkową przestrzeń pomieszczenia pozostawiamy raczej wolną, optycznie nadając wnętrzu więcej przestrzeni i ekskluzywności.

Zasada nr 5

Jeśli mówimy o dekoracjach to styl klasyczny stawia na wszelkie zdobienia i wzory – na dywanach, poduszkach, obiciach mebli, a także na ścianach i suficie. Mowa o wszelkich sztukateriach, ornamentach, gzymsach i rozetach, które wprowadzają klimat dworku, starej kamienicy lub willi z dawnych czasów.

Dla kogo styl klasyczny? Z pewnością dla tych, którzy cenią ponadczasową elegancję i styl, a jednocześnie marzą o wnętrzu przytulnym, tradycyjnym oraz przestronnym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj