co użyć zamiast papieru do pieczenia
fot: stock.adobe.com autor: nndanko

Papier do pieczenia to produkt, którego nie może zabraknąć w żadnej kuchni. Doskonale sprawdza się on podczas przygotowywania różnego rodzaju wypieków. Co można użyć zamiast papieru do pieczenia? Oto kilka sprawdzonych pomysłów.

Czego można użyć zamiast papieru do pieczenia? Folii do pieczenia lub silikonowej maty!

Zanim przejdziemy do wskazówek do na temat tego, czego można użyć zamiast papieru do pieczenia, skupimy się na chwilę na tym, czym tak właściwie jest tego typu kuchenne akcesorium. Tym, co wyróżnia papier do pieczenia jest duża gęstość. Pokryty jest on silikonową, nieprzywieralną powłoką. Do cech charakterystycznych papieru do pieczenia zaliczyć można również odporność na działanie wysokich temperatur sięgających 300 stopni. Jak powstaje taki produkt? Jest on kompresowany na arkusze, poddawany kąpieli wodnej i przemywany. Papierem do pieczenia wykłada się zarówno aluminiowe blachy, jak i keksówki czy tortownice.

Co zamiast papieru do pieczenia sprawdzi się najlepiej? Jeżeli nie mamy go pod ręką, z powodzeniem sięgnąć możemy po folię do pieczenia lub silikonową matę. Czy zamiast papieru do pieczenia można użyć folii? Jak najbardziej! Zarówno ona, jak i wspomniana powyżej mata to produkty wielorazowe, które są w stanie skutecznie zatrzymywać ciepło. Co zamiast papieru do pieczenia biszkoptu? Folia do pieczenia! Jest ona zarówno elastyczna, jak i odporna na wysokie temperatury, z jakimi mamy do czynienia w piekarniku.

blacha do pieczenia uniwersalna spinwar 30 x 24

Folia aluminiowa zamiast papieru do pieczenia

Czego użyć zamiast papieru do pieczenia? Gwarancją codziennych, małych sukcesów podczas przygotowywania domowej roboty wypieków jest sięgnięcie po aluminiową folię zamiast papieru do pieczenia. Dlaczego sreberko zamiast papieru do pieczenia to dobre rozwiązanie? Jest ono pokryte powłoką żaroodporną, dzięki czemu nie ulega uszkodzeniu na skutek działania wysokiej temperatury. Czy zamiast papieru do pieczenia może być folia aluminiowa? Jak najbardziej! Aby skutecznie ustrzec się przed przywieraniem potraw do jej powierzchni, wystarczy pokryć ją cienką warstwą oleju.

Co użyć zamiast papieru do pieczenia? Papieru śniadaniowego!

Co zamiast papieru do pieczenia ciasta? Papier śniadaniowy, którego na co dzień używamy do pakowania kanapek! Czy zamiast papieru do pieczenia można użyć papieru śniadaniowego? Jak najbardziej! By nie przywierał on do blachy lub formy do pieczenia, należy natłuścić go przy pomocy masła, margaryny lub oleju. Do rozprowadzania tłuszczu bardzo dobrze sprawdzą się akcesoria kuchenne od Tadar.pl, takie jak na przykład specjalny pędzelek.

koenighoffer gler silico pędzelek 29x5x2cm

Co dać zamiast papieru do pieczenia? Pozostałe sposoby

Czego można użyć zamiast papieru do pieczenia? Możliwości jest tutaj całkiem sporo. Co można dać zamiast papieru do pieczenia? Jeśli nie mamy go pod ręką, wystarczy natłuścić blachę lub formę do pieczenia. Do tego celu użyć można zarówno masła, jak i oleju. Najlepszym rozwiązaniem będą tu tłuszcze roślinne, których aromat jest znacznie słabszy od tych pochodzenia zwierzęcego. Co zamiast papieru do pieczenia pizzy? Kolejny sprawdzony sposób to bułka tarta. Produkt ten sprawia, że ciasto nie przykleja się do blachy lub formy, a gotowy wypiek zyskuje ciekawą strukturę. Wystarczy nasmarować ją tłuszczem, a następnie posypać cienką warstwą bułki tartej. Dobrą alternatywą dla niej mogą być płatki jęczmienne lub kasza manna. Czym wyłożyć blachę zamiast papieru do pieczenia? Papierem pergaminowym! Co to takiego? Mianem tym określa się specjalną odmianę papieru odporną na tłuszcze oraz wilgoć. Co zamiast papieru do pieczenia bezy? Ulubione wypieki przyrządzić można w specjalnych foremkach silikonowych. Są one odporne na działanie wysokich temperatur oraz elastyczne, co ułatwia wyjmowanie z nich babeczek. Niektórzy zamiast papieru do pieczenia używają gazety lub opakowania po margarynie.

Nie masz pod ręką papieru do pieczenia? Nic straconego! Do tego celu z powodzeniem użyć możesz różnych produktów dostępnych w każdej kuchni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here