Co sprawia, że poduszki z pierza cieszą się tak wielką popularnością? Przede wszystkim dlatego, że zapewniają zdrowy i komfortowy sen. Do ich produkcji nie używa się żadnych chemicznych, a co za tym idzie, szkodliwych substancji. Nie wspominając o tym, że ze względu na umiejętność absorbowania wilgoci, potrafią zapewnić swojemu właścicielowi odpowiednią cyrkulację powietrza.

Co jeszcze warto wiedzieć o poduszkach z pierza?

Lista zalet tych poduszek jest o wiele dłuższa. Podkreślić bowiem należy, że są niezwykle miękkie, elastyczne, przyjemne w dotyku i co najważniejsze – potrafią dopasować się do kształtu ciała! W efekcie, zapewniają optymalne podparcie dla barku oraz karku, co przekłada się na niekwestionowany komfort użytkowania. Co równie ważne, poduszki z pierza dostosowują się do temperatury otoczenia. Co to oznacza? Mianowicie fakt, że o ile podczas gorących dni zabezpieczają przed przegrzaniem, tak zimą zapewniają odpowiedni komfort termiczny. Jednak w przypadku tych poduszek, tak jak i innych, niezwykle istotna jest właściwa pielęgnacja. Tylko wtedy możliwe jest nieskrępowane korzystanie z wszystkich jej atutów, nie zważając na długość czy intensywność posiadania.

Pranie poduszek

Pranie jest jednym z najważniejszych elementów odpowiedniej pielęgnacji poduszek z pierza. Czy jednak wystarczy bezmyślnie wrzucić ją do bębna pralki? Oczywiście, że nie! Należy zapoznać się z kilkoma technicznymi wskazówkami, dzięki którym po praniu pozostanie jak nowa. Po pierwsze, poduszka z pierza nie może mieć dziur. Wysypanie jej zawartości nie tylko spowoduje jej uszkodzenie, ale również awarię pralki. Po drugie, do bębna pralki nie można wkładać więcej niż jednej poduszki.

Kolejna, niemniej istotna kwestia, dotyczy temperatury prania. Poduszka z pierza powinna być czyszczona w temperaturze nie wyższej niż 30-40 stopni Celsjusza. Najlepiej na delikatnym programie (nowe modele pralek posiadają specjalny program do prania puchu), przy użyciu hipoalergicznych środków piorących.

Suszenie

Poduszki z pierza mogą być suszone w suszarce bębnowej lub wystawiane na zewnątrz. Aby jednak nie straciły swojej naturalnej puszystości, należy je często obracać i delikatnie otrzepywać.

Nie tylko pranie

Aby poduszka z pierza jak najdłużej zachwycała swoim unikatowym wyglądem, powinna być nie tylko regularnie prana, ale również wietrzona. Może być wystawiana na zewnątrz nie tylko w ciepłe, wakacyjne dni (nie mocno słoneczne), ale również zimą (mróz świetnie niszczy roztocza).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here