Czy zdarzyło Ci się kiedyś kupić farbę do ścian i nie trafić dobrze z kolorem? Jeżeli tak, to na pewno wiesz, z jakimi konsekwencjami się to wiąże. W takiej sytuacji do wyboru masz dwie opcje. Albo pomalować całą ścianę na niechciany kolor, albo zakupić nową farbę. Żadne z tych rozwiązań nie jest w pełni satysfakcjonujące. Co zrobić, aby w przyszłości uniknąć takich błędów?

Od czego zależy wygląd farby na ścianie?

Tak naprawdę ta sama farba może wyglądać nieco inaczej na każdej ścianie. Jej kolor uzależniony jest od kilku czynników. Po pierwsze od faktury ściany, jej chropowatości i materiału wykonania. Po drugie kolor może okazać się nieco inny na ścianie, która już wcześniej była pomalowana. Mimo warstw farby dawny kolor może lekko przebijać i zmieniać barwę nowego. Innymi ważnymi czynnikami są: ilość światła we wnętrzu pomieszczenia, metraż pokoju, czy na nawet kolorystyka wnętrza i dodatków. Jak widać, czynników zmieniających rzeczywisty kolor farby od tego podanego na opakowaniu jest wiele. Jest to jak najbardziej normalna sytuacja.

Próbki farb- zalety korzystania

Testery farb zazwyczaj sprzedawane są w niewielkich saszetkach o pojemności około 30ml. Już taka nieduża ilość wystarczy nam do sprawdzenia realnego koloru farby. Są to dokładnie takie same produkty, jak ich większe odpowiedniki. Zupełnie nie różnią się kolorem, czy składem. Dzięki temu jesteśmy w stanie realnie ocenić, czy dana farba rzeczywiście jest tą, na którą chcemy się zdecydować. Możemy sprawdzić również jej konsystencję i stopień łatwości aplikowania. Co ważne należy stosować się do zaleceń producenta i przy próbie nałożyć taką ilość warstw, jaką podano na opakowaniu. Będziemy mieć wtedy pewność, że uzyskamy realny kolor. Próbki farb do ścian są produktami niedrogimi, kosztują dosłownie kilka złotych. Można więc zakupić ich większą ilość i porównać ich wygląd na ścianach. Za niewielkie pieniądze można więc sprawdzić, który produkt będzie nam najbardziej odpowiadał. Koszt dużej farby to już kwota kilkudziesięciu złotych. Nie warto więc wydawać pieniędzy w błoto i kupować produkt, z którego możemy nie być zadowoleni. Ogromną zaletą testerów farb jest również możliwość porównania firm. Każda z nich ma bowiem inny skład i inaczej może reagować na powierzchnię ścian. Pozornie podobne kolory, oferowane przez różnych producentów mogą po aplikacji na ścianę, wyglądać nieco inaczej.

Jak podjąć decyzję o wyborze farby?

Czy zastanawiałeś się kiedyś, co wpływa na naszą decyzję o wyborze farby? Często wybieramy kolory, które od lat goszczą w naszych domach. W takich kwestiach nie lubimy zmian i stawiamy zawsze na te same barwy. Czynnikiem, który może decydować o wyborze koloru, są również inspiracje znalezione w sieci. Podążamy za modą, która obecnie skupia się wokół pasteli oraz szarości. Zainspirowani stylem skandynawskim często również wybieramy zwykły biały kolor, pod który dobrać można kolorowe meble i dodatki. Nie bez znaczenia jest tu również miejsce, w którym wybieramy farby. Kupując je stacjonarnie, jesteśmy podatni na szybkie podejmowanie decyzji zakupowych. Bez większego zastanowienia sięgamy po produkty, które teoretycznie znamy. W przestrzeniach zamkniętych mamy tendencję do bycia spokojniejszymi i bardziej wyciszonymi. Krzykliwe kolory, które w sklepie wydają się ciekawe, w domu mogą okazać się złym pomysłem. Właśnie dlatego poleca się korzystanie z próbek farb.

Próbki farb do ścian są więc świetnym rozwiązaniem, które powinno stosować jak najwięcej osób. Dzięki nim możemy mieć pewność, że wybieramy farbę, która na pewno będzie dobrze wyglądać w naszym wnętrzu. Pomieszczenie, w którym mieszkamy, ma być naszą przestrzenią, urządzoną we własnym stylu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj