Klasyka czy nowoczesność? Sprawdzone rozwiązania czy moda? Z takimi wątpliwościami borykają się osoby, które zastanawiają się, czy lepszym pomysłem będzie zestaw prysznicowy podtynkowy czy natynkowy. W katalogach wnętrzarskich, forach internetowych i studiach projektowych można spotkać się z wieloma opiniami. Jakie zatem są plusy i minusy takich rozwiązań?

Zestaw prysznicowy podtynkowy – cechy charakterystyczne

Niewątpliwą i zarazem najbardziej zauważalną cechą baterii podtynkowych jest ich montaż w ścianie, co zresztą wynika z samego nazewnictwa. Instalację ukrywa się pod płytkami lub inną ścienną okładziną, a mechanizm zasłonięty zostaje rozetą. Taki zabieg sprawia, że na zewnątrz widać jedynie te elementy, które są niezbędne do prawidłowego i komfortowego użytkowania. Jedno pozostaje pewne, zestaw prysznicowy podtynkowy wyróżnia się bardzo uproszczonym, minimalistycznym designem. Z tego powodu jest chętnie wybierany do nowoczesnych wnętrz, w których panuje oszczędność, zarówno w zakresie form, jak i dodatków.

Po zestawy prysznicowe podtynkowe często sięgają nie tylko zwolennicy modernistycznych aranżacji, ale również osoby dysponujące określonym, zwykle niewielkim metrażem pomieszczenia. Oszczędność miejsca, jaką dzięki nim można uzyskać, staje się zatem niewątpliwym walorem. Podobnie zresztą jak łatwość sprzątania. Nietrudno zauważyć, że mniej wystających elementów to także mniej czyszczenia. Kolejnym atutem jest duża swoboda aranżacyjna, albowiem baterie podtynkowe oferują swoim użytkownikom szersze możliwości kreacji wnętrza. Klient sam może zadecydować, które elementy (deszczownica, dysze do masażu i wylewki) wybiera, a w dalszej kolejności, na jakiej wysokości je umocuje. Wszystko po to, aby jak najlepiej spełniały jego osobiste oczekiwania i potrzeby.

Rodzi się pytanie, czy zestaw prysznicowy podtynkowy to akcesorium nie mający żadnych mankamentów? Niestety nie. Wiele osób jako wadę wskazuje skomplikowany montaż (wymagający zatrudnienia fachowca), a co za tym idzie, konieczność ponoszenia wyższych nakładów finansowych.

A czym się charakteryzują zestawy natynkowe?

W przeciwieństwie do zestawów prysznicowych podtynkowych, baterie natynkowe montuje się na już wykończonej ścianie, mając dostęp do całego mechanizmu, co okazuje się szalenie ważne na wypadek awarii czy niekontrolowanego wycieku. Ich zakup (a także montaż) jest jednak korzystniejszy finansowo, co dla wielu osób jest znaczącym atutem. Nie są jednak tak eleganckie i modne jak zestawy podtynkowe. A co więcej, bardziej kłopotliwe w utrzymaniu czystości. Wymagają bowiem starannego mycia, albowiem są narażone na szkodliwe działanie twardej wody i ryzyko powstawania nieestetycznie wyglądających osadów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj