Brązowy kolor wypływa kojąco na nasze oczy, a wpływ naturalnych elementów w naszym otoczeniu jest wprost nieoceniony. Meble drewniane były i będą modne, jest to pewnik. To wyposażenie nie tylko mieszkań i domów, lecz coraz częściej ceni się je również przy aranżacji biur. To nietuzinkowo wyglądające elementy, które swoim wyglądem zapierają dech w piersiach. Dlaczego jeszcze warto je wybrać?

Jeżeli planujemy remont domu lub kupno danej części wyposażenia, to z pewnością natchnęliśmy się na elementy z drewna. W większości przypadków, odrzuca nas ich wysoka cena. Lecz coraz większa konkurencja na rynku, oraz innowacyjne metody produkcji sprawiają, że meble te z roku na rok, są o wiele tańsze.

Umeblowanie mieszkania to decyzja, którą podejmuje się raz na długie lata. Z pewnością nie chcemy znaleźć się w sytuacji, gdzie po roku czy 2 latach, jesteśmy zmuszeni do wymiany połowy mebli w naszym domu, gdyż tańsze zamienniki okazały się mało wytrzymałe, odpada z nich farba lub wyglądają nieestetycznie. Aby uniknąć takich sytuacji, optymalnym rozwiązaniem są właśnie meble drewniane. Przy odpowiedniej pielęgnacji, możemy cieszyć się ich pięknym wyglądem przez bardzo długi czas.

Meble drewniane możemy spotkać w kilku wariantach

Meble tego rodzaju, w zależności od naszych potrzeb i preferencji możemy wybrać z kilku gatunków wykonania. Każdy posiada określone zalety i właściwości. Najpopularniejsze gatunki to:

Dąb – najtrwalszy i najbardziej szlachetny gatunek drewna. Cechuje go bardzo ciepła barwa i wyraźny rysunek słojów, dzięki czemu wszędzie gdzie się znajdzie wprowadza elegancki wygląd;

Sosna – to jedno z budżetowych rozwiązań, które pasuje do niemal każdego rodzaju pomieszczeń. Meble drewniane z sosny polecane są dla alergików;

Jesion – meble tego typu charakteryzują się jaśniejszą poświatą oraz subtelną barwą;

Postarzane drewno – często pochodzące z recyklingu, charakteryzuje się piękną stylistyką, która nada wnętrzom charakteru. Za sprawą swojej uniwersalności wpasują się w ramy niemal każdego pomieszczenia, nadając mu luksusowego wyglądu.

Zalety mebli z litego drewna

Piękny, klasyczny i uniwersalny wygląd i niezachwiana estetyka, to z pewnością duży atut mebli z drewna. Elementy, jak drewniana komoda czy szafa drewniana potrafią zrobić piorunujące wrażenie, pod warunkiem, że są dobrze dobrane do pozostałej zabudowy. Meble drewniane są niezwykle masywne, to też wyglądają niezwykle luksusowo. Barwa mebli z drewna wpływa kojąco, a zapach naturalnego drewna działa niezwykle odprężająco. Za sprawą swojej uniwersalności, komponują się z każdym kolorem ścian czy typem podłóg.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here