kabina walk-in

Obecnie wiele osób decyduje się na to, żeby w swojej łazience, zamiast standardowej wanny postawić kabinę prysznicową. Od jakiegoś czasu ogromną popularnością cieszą się zwłaszcza kabiny prysznicowe Walk In. Te właśnie kabiny nie mają ani drzwi, ani brodzika, są całkowicie otwarte. W związku z tym, koniecznie musimy wiedzieć czym konkretnie są kabiny prysznicowe Walk In, jakie są ich zalety i czy rzeczywiście warto zdecydować się na to rozwiązanie.

Czym są kabiny prysznicowe Walk In?

Tym, co wyróżnia kabiny prysznicowe Walk In, jest to, że są one częściowo otwarte. Składają się z dwóch bądź trzech tafli szła. Mogą się również składać z jednej, na przykład, kiedy zaplanujemy sobie miejsce na prysznic we wnęce, czy też w bardzo wąskiej łazience. Kabiny prysznicowe Walk In, takie jak np. https://www.fajnalazienka.com/pol_m_producenci_radaway-_walk-in-radaway-803.html mogą być wyposażone w standardowy brodzik, czy też odpływ, który zamontowany został w podłodze. To drugie rozwiązanie, wizualnie będzie prezentowało się znacznie lepiej, ponieważ kabina będzie wydawała się znacznie lżejsza optycznie, więc może stanowić niezauważalny element aranżacji łazienki. Jednakże, jeżeli chcemy zdecydować się na taki odpływ, to nasza podłoga musi mieć dość grube warstwy, w związku z tym nie będzie to możliwe w niektórych blokach.

Jak zamontować kabiny prysznicowe Walk In?

Montaż prysznica, który nie ma drzwi i brodzika jest prosty, a zatem nikt nie powinien mieć z tym problemu. Kabinę zamontować możemy, zarówno w centralnym miejscu, jak również pomiędzy dwoma ścianami. Taki montaż jest bardzo łatwy oraz szybki. Jedyne, co musimy zrobić, to przymocować szklane tafle do podłogi, czy do ściany. Wykorzystuje się do tego specjalne profile. Więcej problemu na pewno przysporzy nam przygotowanie naszej łazienki do montażu. Trzeba powiedzieć, że kabiny prysznicowe Walk In, działają zupełnie inaczej, niż tradycyjna kabina z brodzika. W takiej kabinie funkcję brodzika pełni posadzka, w której znajduje się specjalny odpływ liniowy. Kiedy planujemy urządzanie naszej łazienki, to koniecznie musimy pamiętać o odpowiednim wypoziomowaniu posadzki. Delikatny spadek podłoża jest niezbędny, aby woda mogła trafić do odpływu i tym samym nie rozlewała się po łazience.

Kabiny prysznicowe Walk In i ich funkcjonalność

Zdecydowanie najważniejszymi zaletami, jakie mają kabiny prysznicowe Walk In, jest ich funkcjonalność jak również wygoda. Odnosi się to, zarówno do kwestii utrzymania ich w czystości, jak i użytkowania. W porównaniu ze standardowymi kabinami, mają one zdecydowanie mniej elementów, które mógłby się zużyć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here