Interior Photography Igor Dziedzicki

Mając do dyspozycji niezagospodarowane poddasze, lub garaż z łatwością stworzymy funkcjonalne pomieszczenie przeznaczone na pracownię. Wystarczy pomalować ściany w łagodnym, relaksacyjnym kolorze, wyłożyć podłogę niedrogimi panelami i odpowiednio wyposażyć, żeby uzyskać przytulne miejsce, pozwalające na swobodne wykonywanie pracy. Na rozwiązanie tego typu pozwolić sobie mogą jednak nieliczni, właściciele domów jednorodzinnych, lub wolnostojących.
W mieszkaniu o niedużej powierzchni konieczne jest znalezienie alternatywy na urządzenie pracowni, lub gabinetu, zaspakajającego podstawowe potrzeby.

Sytuacja nie jest beznadziejna, gdy mamy do czynienia z kompaktowym układem pokoi i pozwala na zagospodarowanie jednego z nich. W ostateczności musimy zaadaptować niewielką część salonu, z której zaaranżujemy gabinet.
Najlepszym rozwiązaniem jest wyodrębnienie dwóch, niezależnych stref. Jednej przeznaczonej do odpoczynku i przyjmowania gości, drugiej do pracy. Ścianę działową budujemy z płyty gipsowo-kartonowej, lub z mlecznego, ciemnego luksfera. Płytki rzeźbione, imitujące kamień, ozdobione dużymi donicami z kwiatami. Pozostałe ściany pomalowane beżową farbą, podłoga w kolorze czereśni orlando. Meble z drzewa bukowego, zdobione złotymi uchwytami. Komoda, witryna, regał na książki, oraz biurko z wygodnym, obitym czarną skórzaną tapicerką fotelem, ustawione w centralnej części pokoju.
Nie musimy się martwić, gdy gabinet wyposażony jest w okno, które dostarczy wystarczającą ilość naturalnego światła. W przeciwnej sytuacji oświetlenie sztuczne musi być intensywne. Nie obędzie się bez lampy sufitowej, bocznych kinkietów i estetycznie prezentującej się lampki biurowej. Nawet otwarta przestrzeń gabinetu, połączonego z pokojem dziennym nie wprowadzi do wnętrza wystarczającej ilości światła.

Warto zastanowić się nad małym stolikiem i wyprofilowanymi krzesłami, umożliwiającymi spokojne wypicie kawy, w innej pozycji. Dodatkową zaletą stołu w gabinecie jest fakt, że nie będziemy narażać dokumentów na jakiekolwiek zabrudzenie.
W celu ocieplenia dość ciemnego pomieszczenia decydujemy się na biurowe ozdoby i miękki, jasny dywan.
Kolorowe, lecz nie pstrokate obrazy zawieszone na ścianie dzielącej pomieszczenie na dwie strefy znacznie ożywią atmosferę. Wielkim atutem konstrukcji jest fakt, że zabezpieczy nas ona przed spojrzeniami pozostałych członków rodziny.

Funkcjonalny i komfortowy gabinet urządzić można bez większego naruszenia zasobów finansowych. Wykorzystując kreatywne pomysły możemy stworzyć przyjazne wnętrze, gwarantujące spokój i pozytywne wibracje podczas pracy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj