Nowoczesna stolarka okienna wyróżnia się estetycznym designem, niskim współczynnikiem przenikania ciepła i doskonałą izolacyjnością akustyczną. Jakie są najlepsze okna? Obecnie na polskim rynku znajduje się szeroki wybór stolarki okiennej. Niezmiennie największym zainteresowaniem cieszą się okna PCV, których doskonała jakość idzie w parze ze stosunkowo niskimi cenami. Jak wybrać najlepsze z nich i na co zwrócić szczególną uwagę?

Kluczowe parametry techniczne okna – opinie ekspertów

Najlepsze w swojej klasie modele z PCV powinny być zbudowane z profili klasy A, a także wyposażone w co najmniej pięciomorowy system i pakiet trzyszybowy. Większa sztywność okna zależy w głównej mierze od rodzaju kształtowników, które zazwyczaj wykonane są ze stali nierdzewnej lub włókna szklanego. Przy produkcji wybranych modeli wykorzystuje się wkładki termoizolacyjne oraz stosuje zaczepy antywłamaniowe na całym obwodzie czy renomowane okucia Winkhaus activPilot.

Przed zakupem okna PCV warto zwrócić uwagę na kilka najważniejszych parametrów technicznych.

  1. Współczynnik przenikania ciepła U i przepuszczalności energii cieplnej g – im niższa wartość U, tym lepiej. Zazwyczaj w nowoczesnych domach montowane są okna okna trzyszybowe. Współczynnik przenikania ciepła U powinien wynosić maksymalnie 1,3 W/ m2K.
  2. Szczelność, która oznaczona jest poprzez klasy od 1 do 4. W nowych mieszkaniach zaleca się montowanie okien i drzwi tarasowych w 4 klasie przepuszczalności powietrza.
  3. Współczynnik tłumienia hałasu, który wyrażony jest decybelach. Jeśli mieszkanie znajduje się w spokojnej okolicy, wystarczą okna o Rw na poziomie 30-32 db. W przypadku, gdy mieszkamy w budynku zlokalizowanym w pobliżu ruchliwej ulicy, najlepiej wybrać stolarkę o Rw na poziomie 40 dB.
  4. Zabezpieczenie przed włamaniem w postaci klamek i szyb antywłamaniowych skutecznie zabezpiecza przed wtargnięciem niepożądanych gości. Najlepiej wybierać okucia antywyważeniowe w klasach RC1 lub RC2. Natomiast szyby powinny składać się z minimum dwóch sklejonych tafli o grubości 4 mm.

Energooszczędne okna – najlepsze propozycje od znanego producenta

Współczesna stolarka okienna stawia na ograniczenie strat ciepła, tym samym na jak najmniejsze koszty użytkowania domu. Obecnie dużym zainteresowaniem cieszą się energooszczędne okna PCV, które posiadają rewelacyjne parametry izolacyjne. Producentem tego typu stolarki okiennej jest znana firma Domel.

Na szczególne wyróżnienie zasługują trzy produkty PCV.

  1. Okno Energetic zostało wykonane z najwyższej jakości materiałów. Dzięki sześciokomorowemu systemowi profili i trzyszybowemu pakietowi, jest idealnym rozwiązaniem dla domów pasywnych. Model Energetic został wyposażony w zaczepy antywłamaniowe oraz ciepłe ramki, które obniżają ryzyko skraplania się pary wodnej.
  2. Okno Energetic Silent o podwyższonej ochronie cieplnej przypadnie do gustu nawet najbardziej wymagającym klientom. Poza tym posiada podwyższoną izolacyjność akustyczną do 35 dB. Doskonale dobrane elementy okuciowe i wysoki współczynnik transmisji światła zapewnia doskonałe doświetlenie pomieszczeń.
  3. Okno Infinity Passive zmniejsza koszty ogrzewania, oświetlenia czy klimatyzacji. Ponadto zostało wyposażone we wzmocnienia stalowe oraz innowacyjną technologię szklenia na sucho.

Najlepszy producent okien w Polsce

Firma Domel oferuje produkty, które wyróżniają się doskonałą izolacyjnością cieplną i dźwiękową. Producent posiada w sprzedaży innowacyjne okna PCV, których jakość została potwierdzona przez Instytut IFT Rosenheim, Polski Instytut Budownictwa Pasywnego i Energii Odnawialnej oraz Centre of Building Construction Engineering. Domel jest firma z 20-letnią tradycją! Specjalizuje się w produkcji nowoczesnej stolarki okiennej która została wykonana z najwyższej klasy profili PCV.

Podsumowanie

Jakie są najlepsze okna w Polsce? Wybierając stolarkę okienną warto zwrócić uwagę zarówno na walory estetyczne, jak i parametry techniczne. Okna powinny pasować do elewacji budynku, więc najlepszym rozwiązaniem jest zakup profili PCV. Polecamy też przyjrzeć się bliżej parametrom, takim jak: współczynnik przenikania ciepła, szczelność, ochrona przed hałasem czy zabezpieczenia antywłamaniowe. Więcej szczegółów na temat energooszczędnych okien PCV znajduje się pod linkiem www.domel.pl!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here