Aranżacja pokoju dla naszej pociechy może być bardzo trudnym zadaniem. Wybór odpowiednich mebli które zapewnią mu bezpieczeństwo, odpowiedni przepływ powietrza i przede wszystkim oświetlenie które nie będzie razić, ale zapewni bezpieczną i przytulną aurę dla naszego dziecka. Tutaj bardzo ciekawym wyborem okazać się mogą farby fluorescencyjne, które zapewnią niesamowite wrażenie zależne tylko od naszej wyobraźni.

Światło które bawi

Na rynku dostępna jest cała gama lamp i oświetlenia które możemy zamontować w pokoju naszego dziecka. Te montowane na suficie lub po prostu stawiane na półce zapewnia światło potrzebne w trakcie zabawy czy nauki dziecka, ale co w momencie gdy chcemy położyć je spać, a nasz maluch boi się ciemności ? W takim wypadku świetnym wyborem okazuje się farba fluorescencyjna którą pokryć możemy ściany pokoju. Farba ta emituje światło pochłonięte w ciągu dnia przez co nie wymaga dodatkowego zasilania w ciągu nocy. Wystarczy zgasić światło, a farba będzie mienić się przez kilka godzin do czasu wyczerpania rozprzestrzeniając bajkową poświatę. Zapewni przytłumione światło nie utrudniającego zasypiania, ale na tyle mocne by nasz maluch nie bal się zasypiać samemu. Dodatkowo farba ta może zostać położona w dowolny sposób i dowolne kształty co daje nam możliwości malowania ulubionych stworzeń czy pejzaży naszego szkraba. Nie musimy się jednak martwić gdy malowanie nie jest nasza mocną stroną. Na rynku dostępna jest cała gama wzorników od których wystarczy odmalować pożądany kształt na ścianie by cieszyć oko świecącymi w ciemnościach stworkami i zwierzątkami. Świetnym pomysłem jest także namalowanie ich na suficie nad dziecięcym łóżeczkiem dzięki czemu dziecko będzie mogło skupić się na nich podczas zasypiania.

Zobacz również:  Malowanie wnętrz / porady

Warto przeczytać więcej w tym temacie na stronie: https://www.magazynprzestrzen.pl/wnetrza/farba-fluorescencyjna-ciekawy-pomysl-na-sciany-i-wnetrza

Bezpieczeństwo oraz ekonomia użytkowania.

Farby fluorescencyjne są w pełni bezpieczne więc nie musimy martwić się o bezpieczeństwo naszego dziecka które będzie miało z nim kontakt. Można więc bez obaw wykorzystać je w aranżacji wystroju pokoju. Farba ta najlepiej sprawdzi się w przypadku malowania detali czy mniejszych elementów na ścianie. Cała pokryta nią ściana może zapewniać zbyt duże światło którego nie da się przytłumić do momentu jego samoistnego wyczerpania się. Dodatkowym atutem tych farb jest ich samoistne świecenie się bez konieczności używanie dodatkowych lamp jak jest to w przypadku farb luminescencyjnych. Dzięki temu nie musimy martwić się o dodatkowe koszty na rachunkach za prąd.

Zobacz również:  Mieszkanie urządzone w angielskim stylu

Farba fluorescencyjna to świetny sposób na udekorowanie pokoju dziecka, który zapewni niezrównane wrażenia. Wystarczy kilka muśnięć pędzlem by efekt widoczny był przez długie lata, a nasz portfel nie kurczył się od wydatków za prąd elektryczny który wykorzystywały by w nocy standardowe lampy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here