Zabieg dwukolorowych pomieszczeń jest stosowany z powodzeniem już od kilku lat – stosują go największe firmy w Polsce. Nie ulega wątpliwości, że wybranie odpowiednich dekorów frontów jest dość problematyczne, gdyż na ogół wymaga się idealnego połączenia – pozostawmy to jednak kwestią wyszukanego gustu, który każdy z nas ma inny.

Zaletą takiej aranżacji jest niewątpliwa wszechstronność i dopasowanie najmodniejszych kolorów w danym sezonie. Eksperci od aranżacji wnętrz twierdzą także, dualna kolorystyka jest bardzo dobrym połączeniem dwóch sfer – najlepiej kuchni z jadalnią – w otwartej przestrzeni. Łączenie sfer to także duża odpowiedzialność, gdyż należy utrzymać konsekwencję w doborze barw oraz dodatków – dekorów.

Jednym z lepszych pomysłów wydaje się więc być wykonanie mebli kuchennych w dominującym neutralnym kolorze – np. biały lub szary – i podkreślenie ich mocnych akcentem drewnopodobnym – należy jednak uważać, by dany dekor nie odbiegał kolorystycznie od blatu stołu w jadalni. Dobrą odskocznią – w przypadku kuchni – wydaja się być pomieszczenia bez górnej zabudowy – co oznacza, że brak szafek górnych. Takie pomieszczenia nacechowane są przede wszystkim lekkościom, przez co idealnie łączą się z otwartą przestrzenią salonu.

Zobacz również:  Jak wybrać dobre panele podłogowe?

Nie każdy z nas może jednak pozwolić sobie na takie luksusy i to zwłaszcza w sytuacjach, gdy przestrzeń kuchenną – aneks – trzeba optymalnie i do granic możliwości zagospodarować. Nawet w takich sytuacjach można wyjść z twarzą stosując prosty trik, który radzą nam poznańscy eksperci do spraw aranżacji. Według ich wiedzy najlepiej jest wykonać dolne szafki z wyrazistym wenge lub zebrano, co z pewnością pozwoli przyciągnąć uwagę.

W przypadku górnych szafek lepiej jest zastosować gładkie i białe fronty na tle białej ściany. Trik ten sprawia wrażenie, jakoby istniał dolny ciąg szafek. Warto podkreślić, że w przypadku białych frontów, jesteśmy w stanie łączyć je z każdym kolorem i dekorem – o wiele trudniej będzie nam w przypadku połączenia dwóch różnych dekorów imitujących rysunek drewna.

Zobacz również:  Jak wykorzystać tadelakt w aranżacji wnętrz?

Eksperci radzą jednak, by unikać stosowania dwóch różnych gatunków drewna, gdyż różnią się one nie tylko rysunkiem, ale także wielkością słojów, a takie bez wątpienia trudniej dopasować. Widać wyraźnie, że łączenie dwóch kolorów we wnętrzu nie jest prostym zadaniem, jednak z naszymi radami każdy z Państwa powinien sobie poradzić bez żadnych problemów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here