Większość z nas ma zazwyczaj problem z wyborem odpowiedniego koloru mebli. Nie jest to takie proste jak się może z początku wydawać i to zwłaszcza w przypadkach, gdy kuchnia łączona jest z salonem lub innymi pomieszczeniami – takie otwarte kuchnie to dziś prawdziwa powszechność. Niejednokrotnie decydujemy się na wybór mebli w jednym kolorze, przez co idziemy na totalną łatwiznę.

Pamiętaj, że tworzenie pięknego wnętrza jest zawsze związane z kompromisami i szaleństwem. Musisz więc być odpowiednio śmiały / śmiała i zabawić się odpowiednio kolorami – nie bądźmy nudni i mało oryginalni stosując tylko jeden kolor mebli kuchennych. Nie wszystkim jednak mogą być w głowie szalenie nieodpowiednie dobranie kolorów.

Eksperci zajmujący się na co dzień aranżacją wnętrz przekonują, że jest to dobra metoda na odmianę naszego wnętrza, co z pewnością nada mu odpowiedniego charakteru i stylu. Nie zmienia to także faktu, że zabieg ten poprawia również optykę wnętrza – nie jest to więc tylko zabieg mający upiększyć nasze mieszkanie. Jeden z naszych doświadczonych ekspertów doradza osobom, które mają wąskie kuchenne pomieszczenie. Dość często spotyka się z nieumiejętnym dopasowanie kolorów, które mogły by optycznie poszerzyć daną powierzchnię. Jak tego dokonać? Wbrew pozorom nasz ekspert nie stosuje tutaj żadnej magii. Liczy się tylko akcentacja części zabudowy kontrastującym dekorem – oczywiście kolor możemy dobrać dowolny.

Zobacz również:  Meble do jadalni - jakie wybrać?

Dobrym przykładem jest w chwili obecnej biała kuchnia – która staje się coraz modniejsza. Odpowiednim dekorem w przypadku białej kuchni może być kolor, który skutecznie nawiązuje do płytek na ścianie czy paneli podłogowych. Nie ulega wątpliwości, że na małe pomieszczenia jest także jedna niezawodna rada, a mianowicie poziome pasy

. Ułożenie mebli wydaje się być wówczas wtedy bardziej lekkiej, a jego ciemne elementy oddalają się – jasne się przybliżają. W ten sposób optymalnie powiększamy przestrzeń i niwelujemy efekt masywnego monolitu, który jest częstym gościem w kuchniach jednokolorowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj