Sen zajmuje nam dużą część życia, prawie połowę doby spędzamy w łóżku, pogłębiając się we śnie. Ze względu na długotrwałe użytkowanie i powszechne obcowanie z sypialnią jej aranżacja powinna nam zająć najwięcej czasu.
W urządzeniu pokoju przeznaczonego do snu pomocne okazać się mogą, dość powszechnie znane zasady feng shui, mające na celu polepszenie standardu życiowego, zarówno finansowego, zawodowego, jak i zdrowotnego.
Stara chińska filozofia niezwykły nakład kładzie na właściwe rozmieszczenie pokoi względem siebie i prawidłowe ustawienie mebli.
W sypialni regenerujemy siły, odpoczywamy, relaksujemy się po dobrze przespanej nocy, niczym niezakłóconym, mocnym śnie zyskujemy nową energię i witalność na kolejny dzień.
Istotną regułą jest nie lokalizowanie nocnego pokoju od frontowej strony domu, ponieważ widok sypialni tuż po wejściu do mieszkania wywołać może syndrom chronicznego zmęczenia i nagłą ochotę do spania.
Kolory ścian powinny wzorować się na kolorach nieba i wody, lazury, błękity, niebieska tonacja, ewentualnie granat znakomicie wpłyną na spokojny odpoczynek.
Przy wyborze posadzki powinniśmy postawić na lite drewno i jasną barwę klepek.
Duże okna ułatwią wietrzenie, zasłony w beżowym kolorze, lub rolety w tej samej tonacji ochronią przed nadmiernym przepływem energii do wnętrza.
Bawełniane dywaniki, ułożone po obu stronach łóżka, w miły sposób wpłyną na pomyślnie rozpoczęty nowy dzień.
Oświetlenie raczej spokojne i delikatne, kinkiety zabudowane mlecznym szkłem, lub porcelana idealnie pasują do nastrojowego wnętrza. Dodatkowo świece i kadzidełka rozproszą aromatyczną woń po całym pomieszczeniu. Obok łóżka ustawić można dwie lampki nocne, ozdobione dizajnerskimi kloszami.
Oczywiście sercem całej sypialni jest wygodne obszerne łóżko, koniecznie z drewnianą ramą i naturalnym, odpowiednio twardym materacem, dopasowującym się do pozycji ciała.
Łóżko w żadnym wypadku nie może znajdować się naprzeciwko drzwi, a tym bardziej nogami do wejścia. W sytuacji, gdy nie mamy innej możliwości ustawienia mebla, oddzielamy go od drzwi efektowną zasłoną, lub parawanem. Pożądany jest swobodny dostęp do spania z trzech, niezależnych stron.
W sypialni nie ma miejsca na lustra, ostre krawędzie, skosy i belki stropowe nad łóżkiem.
Elementem ozdobnym mogą być bawełniane poduchy, lniane narzuty i pledy, ewentualnie pikowane zagłówki. Nie stawiajmy w pokoju fotografii i kwiatów, zabierających życiodajny tlen. Telewizja, komputer, radio, lub inne sprzęty elektroniczne zakłócające swobodny przepływ energii są zakazane w aranżacji dostosowanej do zasad feng shui.
Kreatywnie urządzona sypialnia zapewni wszechstronny rozwój intelektualny, powodzenie w życiu osobistym i zawodowym, wpłynie na dobre samopoczucie i podbuduje nasze zdrowie.
Pokój sypialniany po prostu musi być funkcjonalny, przytulny i ciepły, ponieważ nieustannie, każdego dnia odbija się na naszym życiu.