Meble łazienkowe muszą być dobrze wykonane. Łazienka jest pomieszczeniem, w którym na pierwszym miejscu powinna stać ergonomia i funkcjonalność. Przed zakupem mebli najlepiej więc zmierzyć łazienkę, dokładnie rozplanować ustawienie wszystkich sprzętów i dzięki temu wybrać idealne meble.

Przed zakupami

Meble łazienkowe powinny służyć użytkownikom przez długie lata. Szafki, szuflady czy zabudowy muszą więc nie tylko stworzyć spójną kompozycję, ale także pomieścić wszystkie niezbędne przedmioty, a jednocześnie nie utrudniać korzystania z łazienki. Zabierając się do urządzania przestrzeni trzeba więc wymierzyć wszystkie ściany, uwzględniając przy tym wnęki oraz skosy, które mogą znacznie utrudnić dopasowanie mebli. Priorytetem powinna być ergonomia.

Rozmieszczenie mebli łazienkowych

Szafki wiszące powinny znajdować się w miejscach, które nie utrudnią korzystania z WC czy prysznica. Poszczególne sprzęty czy meble nie mogą ze sobą kolidować. Przed umywalką czy sedesem należy więc pozostawić przestrzeń 70 centymetrów, a po bokach – około 30. Do swobodnego korzystania z prysznica czy wanny niezbędne jest za to pozostawienie minimum 100 centymetrów.

Zobacz również:  Kamień do łazienki na ścianę – dlaczego warto?

A może program komputerowy?

Obecnie dostępnych jest wiele programów komputerowych, które znacznie ułatwią rozplanowanie całej przestrzeni, i pozwolą wyobrazić sobie, jak będzie wyglądał gotowy projekt. Dzięki temu można mieć pewność, że łazienka będzie funkcjonalna, a meble łazienkowe zostaną właściwie dopasowane. Niektóre programy do aranżacji wnętrz zawierają także gotowe projekty, które mogą stanowić świetne źródło inspiracji.

Jakość

Wszystkie meble łazienkowe powinny być wykonane z wysokiej jakości materiałów. Ważne, by były odporne na wodę i odpowiednio zabezpieczone przed wilgocią, na którą nieustannie będą wystawione. Trzeba więc sięgać po meble wykonane z płyty wilgocioodpornej czy pokryte specjalnym lakierem chroniącym przed dostaniem się wody do wnętrza struktury mebla. Dobrej jakości meble można poznać po tym, że lakier pokrywa całą ich powierzchnię, a nie jest nałożony jedynie od frontu. Dobrze także, jeśli wszystkie elementy metalowe zostaną zabezpieczone przed rdzewieniem. W przypadku doboru mebli łazienkowych zazwyczaj sprawdzi się zasada: im wyższa cena, tym lepsza jakość. Solidnie wykonane meble z pewnością mogą nadszarpnąć portfel, ale należy pamiętać, że urządzenie łazienki to inwestycja na długie lata. Lepiej więc kupić nieco droższe meble, niż już po roku być zmuszonym do wyrzucenia wątpliwej jakości szafek nabytych po okazyjnej cenie.

Zobacz również:  Meble łazienkowe Oristo – poznaj najciekawsze serie mebli

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here