Zależy ci na pełnym bezpieczeństwie swojego domu? W takim przypadku sam system alarmowy może nie wystarczyć. Chociaż będzie on zawiadamiał odpowiednie służby wtedy, gdy pojawi się zagrożenie, to jednak nie gwarantuje kompleksowej ochrony. Taka może dać połączenie go wraz systemem monitoringu, za sprawą którego można mieć bieżący podgląd na dom i dodatkowo rejestrować obraz.

Jaki system monitoringowy wybrać?
Najbardziej rozpowszechnionym systemem rejestracji obrazu jest monitoring IP. Obecnie zastępuje on coraz częściej przestarzałe instalacje telewizji przemysłowych CCTV. Monitoring IP bazuje na nowoczesnych kamerach nagrywających w jakości HD i na oprogramowaniu, dzięki któremu nagrany obraz można odtwarzać i dokładnie analizować. Z takich rozwiązań korzystają głównie firmy, które mogą pozwolić sobie na wysokie wydatki, z którymi monitoring IP jest związany. W związku z tym rzadko jest on stosowany w domach i mieszkaniach, niemniej ci, którym zależy na optymalnym poziomie bezpieczeństwa inwestują we własne instalacje monitoringowe tego typu.

Zobacz również:  Wizualizacje architektoniczne Zalety wizualizacji architektonicznych 3d

Alternatywa dla monitoringu IP
Nie tylko monitoring IP jest w stanie zapewnić bezpieczeństwo w domu. Teraz, za sprawą nowoczesnych technologii, można również korzystać z wygodniejszych rozwiązań. Jednym z nich jest monitoring Zerkam. To zaawansowany monitoring stosujący szyfrowanie wideo, a następnie zapisujący obraz na serwerach, skąd jest on dostępny za pomocą zwykłej przeglądarki internetowej. Plusem jest też prostsza instalacja i brak konieczności używania jakichkolwiek programów oraz dodatkowo atrakcyjne koszty użytkowania systemu.

Wybór systemów jest spory, warto zapoznać się z ich plusami i minusami bliżej, aby zamontować ten najlepszy. Niezależnie od wybranego rozwiązania w zakresie monitoringu warto wybrać firmę, która będzie mogła wykonać instalację profesjonalnie. Nie warto oszczędzać na bezpieczeństwie, ponieważ wszelkiego rodzaju oszczędności mogą zemścić się potem.

Zobacz również:  Dlaczego warto stosować tynk mozaikowy?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here