Oprawy schodowe to nowoczesne punkty świetlne, które z powodzeniem możemy wykorzystać do doświetlenia domowych schodów. Oprócz funkcji praktycznej, pozwalającej na bezpieczne pokonywanie stopni, pełnią także funkcję dekoracyjną, nadając schodom efektownego, nowoczesnego wyglądu. Ogromne zainteresowanie ich zakupem sprawiło, że w sprzedaży dostępny jest ich bardzo szeroki i zróżnicowany wybór. Sprawdźmy, na co zwracać uwagę, aby wybrać i kupić najlepsze dla siebie rozwiązanie!

Czym są i jak wyglądają nowoczesne oprawy schodowe LED?

Oprawy schodowe LED to nowocześnie prezentujące się rozwiązania oświetleniowe przeznaczone do montażu w domach i mieszkaniach. Ich zadaniem jest subtelne doświetlanie schodów, korytarzy i ciągów komunikacyjnych po to, aby poruszanie się po nich było wygodne i bezpieczne po zapadnięciu zmroku. Dzięki ich montażowi można znacząco ograniczyć konieczność korzystania z górnego oświetlenia, a co za tym idzie, zmniejszyć zużycie prądu.

Ogromne zainteresowanie współczesnych użytkowników oprawami schodowymi LED zaowocowało pojawieniem się na rynku ich wielu różnych wariantów. Są one dostępne w różnych kształtach, rozmiarach, kolorach i wykończeniach, co pozwala na ich dopasowanie do wystroju każdego domu, a także preferencji jego właściciela. Oprawy to rozwiązania estetyczne i minimalistyczne, przez co stanowią subtelne, praktyczne i funkcjonalne uzupełnienie domowego wnętrza.

Na co zwracać uwagę przy wyborze i zakupie opraw LED?

Oprócz samego wyglądu, poszukując idealnie dostosowanych do swoich potrzeb opraw schodowych LED, warto zwrócić uwagę na szereg kwestii technicznych. W pierwszej kolejności powinniśmy sprawdzić napięcie opraw – w zależności od producenta, może ono wynosić 10V DC lub 12V DC, w przypadku których niezbędny będzie dodatkowy zasilacz. Najlepiej jest więc wybrać oprawy schodowe zasilane na 230V DC, które posiadają już wbudowane zasilanie.

Drugą, istotną kwestią jest sposób montażu wybranych rozwiązań. W sprzedaży znajdziemy zarówno oprawy schodowe LED montowane podtynkowo, które będą wymagały wykonania pod nie puszek, jak i wygodne, łatwe w instalacji akcesoria natynkowe, które wystarczy przykleić bezpośrednio do ściany. Jeśli planujemy zamontować oprawy schodowe w miejscu, w którym mogą być narażone na kontakt z wodą lub wilgocią, należy zwrócić także uwagę na klasę szczelności IP. Większość z dostępnych w sprzedaży akcesoriów posiada oznaczenie IP20, czyli jest przeznaczonych do montażu w „suchych” miejscach.

Warto poznać także dodatkowe funkcje, w które mogą być wyposażone oprawy. Przydatny może okazać się np. czujnik zmierzchu, który będzie uruchamiał oświetlenie o zmroku i wyłączał je o świcie, a także czujnik ruchu, który włączy światło w momencie, kiedy na schodach znajdzie się człowiek. Wreszcie, należy zdecydować się także na odpowiednią, dostosowaną do swoich potrzeb barwę światła emitowanego przez oprawy – do wyboru mamy najczęściej wybierane do domów światło białe ciepłe, zimne lub neutralne, aczkolwiek w sprzedaży dostępne są także oprawy schodowe LED świecące na kolorowo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj