Jodełka francuska podłoga Kaczkan. Zdjęcie: Fotomohito

Urządzasz dom lub mieszkanie? A może planujesz remont? Jeśli zastanawiasz się, jaki materiał na posadzkę wybrać, polecamy eleganckie podłogi drewniane. Nie ma piękniejszego i szlachetniejszego materiału do wnętrz niż drewno! Dowiedz się, czym wyróżnia się podłoga z drewna i jak ją pielęgnować.

Podłoga to baza do aranżacji wnętrza, element wykończenia, od którego naprawdę dużo zależy! Ekskluzywne podłogi drewniane będą inwestycją na lata. Ten szlachetny materiał o ponadczasowym uroku nadaje wnętrzom przytulny charakter, a do tego jest trwały i pasuje do wielu różnych stylów aranżacji.

Aby móc w pełni cieszyć się pięknem i funkcjonalnością drewnianej podłogi, trzeba jednak dobrze poznać jej atuty oraz wymagania. Oto najważniejsze informacje o podłogach z drewna.

Podłoga z drewna jest naturalna i ma wyjątkowy charakter

Drewno to materiał pochodzenia naturalnego. Oznacza to, że każda deska jest unikatowa. Nadaje to wnętrzu niepowtarzalny charakter i sprawia, że staje się ono bardziej przytulne.

Co charakteryzuje drewniane deski podłogowe? Ich ostateczny wygląd zależy od wybranego gatunku drewna oraz od jego selekcji. Sprawdźmy to na przykładzie luksusowych podłóg polskiego producenta Kaczkan, które wytwarzane są z drewna dębowego.

Drewno dębu szypułkowego, z którego powstają podłogi Kaczkan Premium, wyróżnia się różnorodną kolorystyką, ciekawym układem włókien i słojów oraz obecnością sęków (te ostatnie zależą od wybranej klasy podłogi). Nieregularne usłojenie, przebarwienia i biel, jasne smugi i plamy to naturalne cechy tego gatunku drewna. Właśnie za nie dębowe podłogi są tak cenione przez architektów i inwestorów.

Aby ułatwić dobór podłogi do określonego stylu wnętrza, Kaczkan dzieli je na kilka różnych klas (selekcji), odpowiadających różnym walorom estetycznym i różnym potrzebom.

Odkryj piękne podłogi drewniane Kaczkan: https://kaczkan.com/nasze-podlogi/

Jeśli zależy Ci na maksymalnie eleganckiej podłodze, propozycja dla Ciebie to klasa Prime. Jeśli cenisz autentyczność i naturalny charakter, wybierz podłogę w klasie Unique. Jeśli natomiast kusi Cię niepokorna i intrygująca podłoga z wyraźnym usłojeniem i widocznymi sękami, sprawdź podłogi z selekcji Country.

Daje to bardzo szerokie możliwości aranżacyjne, dzięki czemu drewniane podłogi doskonale komponują się z różnymi stylami wnętrz, od klasycznych po nowoczesne. Będą więc uniwersalnym tłem dla wielu różnych mebli i dodatków. Co więcej, drewniana podłoga to nie tylko piękny i elegancki element wystroju wnętrza, ale również rozwiązanie przyjazne dla środowiska i zdrowia.

Drewno jest surowcem odnawialnym. Dodatkowo przy produkcji podłóg drewnianych nie korzysta się z paliw kopalnych czy tworzyw sztucznych, a w trakcie użytkowania nie emitują one lotnych związków organicznych LZO i innych szkodliwych substancji.

Drewno ma również naturalną zdolność regulacji wilgotności powietrza, jest więc polecane dla alergików. Jako materiał antystatyczny nie przyciąga kurzu ani roztoczy. Drewniana podłoga to najlepszy wybór do zdrowego domu.

Drewno wymaga pielęgnacji i uwagi

Drewno jest materiałem szlachetnym, który pięknie się starzeje. Przy odpowiedniej pielęgnacji drewniana podłoga może służyć przez dziesiątki lat. Ta inwestycja tylko zyskuje na wartości! Aby drewno w pełni pokazało cały swój potencjał, należy jednak o nie dbać.

Pielęgnacja podłogi drewnianej zależy od rodzaju jej wykończenia. Podłogi lakierowane nie wymagają okresowego odnawiania powłoki. Wystarczy regularnie odkurzać podłogę, aby usunąć kurz, brud i piasek, które mogą zarysować lakier. Raz na jakiś czas podłogi dobrze jest umyć wilgotnym mopem z dodatkiem delikatnego środka do pielęgnacji drewna.

Podłogi wykończone olejem raz na rok trzeba ponownie zaolejować, aby drewno odzyskało swój blask, a powłoka ponownie chroniła przed zarysowaniami czy wilgocią. Marka Kaczka Premium korzysta z naturalnych olejów hybrydowych o wzmocnionej odporności, z domieszką naturalnych wosków. Dzięki temu nawet olejowane podłogi tej marki są wyjątkowo odporne na codzienne użytkowanie, a do tego mają bardzo modny, matowy wygląd, z doskonale wyczuwalną pod palcami strukturą.

Podłogi drewniane są długowieczne

Drewniana podłoga przy odpowiedniej pielęgnacji może służyć przez wiele lat. Kluczem do jej długowieczności i trwałości jest technologia produkcji. Podłogi Kaczkan Premium powstają z desek dwuwarstwowych. Wierzchnią warstwę podłogi stanowi cienki fryz z najwyższej jakości drewna dębowego. Dolna powstaje z podkładu z drewna iglastego lub liściastego.

Podłoga dwuwarstwowa jest elastyczna i wytrzymała. Układa się ją tak szybko, jak panele. Każda deseczka już na etapie produkcji jest kilkakrotnie lakierowana lub olejowana i utwardzana promieniami UV. Nadaje jej to wyjątkową trwałość i piękny wygląd, a także pozwala uniknąć konieczności wykańczania już ułożonej podłogi.

Drewniana podłoga jest odnawialna

W przeciwieństwie do wielu innych materiałów podłogowych drewno można cyklinować i odnawiać. Cyklinowanie usuwa z powierzchni podłogi zanieczyszczenia, zarysowania, plamy i inne uszkodzenia. Dzięki temu podłoga odzyskuje swój blask i piękny, naturalny wygląd. Cyklinowanie pozwala przedłużyć żywotność drewnianej podłogi o kolejne kilkadziesiąt lat!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj