Dom to miejsce, w którym chcemy czuć się swobodnie i bezpiecznie, spędzać czas w gronie rodziny, znaleźć zaciszne miejsce na chwilę odpoczynku, zrelaksować się w otoczeniu ulubionych przedmiotów. Każdy z nas ma swój styl, a dom powinien być ukoronowaniem naszych marzeń o idealnym wnętrzu. Elegancja czy swojskość? Każdy styl jest jedyny i niepowtarzalny. Od nas zależy jednak, jak go zaprezentujemy.

Nowoczesne rozwiązania

Obecnie coraz częściej i chętniej wybieramy śmiałe połączenia nowoczesności z klasyką. Bez obaw sięgamy po odważne kolory i innowacyjne rozwiązania oraz modne elementy wystroju. Mieszamy ze sobą style, nie boimy się prezentowania dzieł sztuki obok nowoczesnych form. Również wykorzystywanie przedmiotów codziennego użytku, dawanie im „drugiego życia” to wspaniały sposób na stworzenie niecodziennych dekoracji. Renowacja starych mebli oraz przekształcanie i łączenie zużytych lub zepsutych sprzętów to świetna zabawa, sprawdzian dla naszej kreatywności, ale także okazja do stworzenia oryginalnej aranżacji. Półka na książki wykonana ze starej drabiny? Wieszak na ubrania z palety? Czemu nie!

Zobacz również:  Jak ocieplić wnętrze drewnem? 5 nowoczesnych aranżacji z pomysłem

Oryginalne dekoracje

W każdym sklepie oferującym dekoracje do domu znajdziemy nie tylko stonowaną i delikatną klasykę, ale także nowoczesne formy. Chcemy czegoś więcej? Zajrzyjmy do sieci. Znajdziemy tam niebanalne i bardzo oryginalne propozycje. Świecące kule, szyldy i grafiki, ale także obrazy, lustra, tapety przedstawiające gwieździste niebo czy naklejki w formie ludowych wycinanek. Taka ozdoba z pewnością przyciągnie wzrok, a szeroka gama kolorów pozwala na zaprezentowanie jej w każdym wnętrzu. Niezwykle modne są także obrazy przedstawiające ikony popkultury – wizerunki Marilyn Monroe, Elvisa Presleya czy Madonny okazują się świetną propozycją nie tylko dla fanów kina czy muzyki. Równie efektownie prezentują się obrazy przedstawiające mandale, a także komiksowe i pop – artowe w stylu Andy’ego Warhola. Jeśli jednak wolimy stonowane wnętrza możemy z powodzeniem dopasować do nich czarno-białe plakaty lub delikatne akwarele.

Zobacz również:  Dekoracje okienne do domu - lepiej wybrać zasłony, czy rolety?

Dom, słodki dom

Niebanalna, oryginalna dekoracja domu to znak dobrego gustu i stylu. Przecież „diabeł tkwi w szczegółach”. Zwłaszcza, że coraz częściej zwykłe rzeczy codziennego użytku stają się ozdobą. Wszystko zależy od naszej wyobraźni – nawet najzwyklejsza łyżka wykorzystana jako element dekoracji może przyciągać spojrzenia. Lecz mimo szerokiego wyboru różnego rodzaju ozdób, podczas urządzania domu warto kierować się zasadą: mniej znaczy więcej. Pozwoli nam to uniknąć niedobranych połączeń. Nie zapominajmy też, że przecież najważniejsze jest to, byśmy w swoim domu czuli się komfortowo i lubili do niego wracać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here