Nikt chyba nie ma wątpliwości co do tego, jak ważna w życiu dziecka jest aktywność fizyczna. Warto więc nawet w domu proponować maluchowi zabawy, które zapewnią mu dostatecznie dużo ruchu. Zabawką, która z pewnością skradnie jego serce od pierwszego użycia, jest równoważnia. Jak można ją wykorzystać w zabawie i dlaczego warto to zrobić? Jak wybrać odpowiedni model? Czytaj dalej – odpowiadamy na te pytania w poniższym artykule.

Czym jest równoważna dla dzieci?

Równoważnia to nieskomplikowana dziecięca zabawka. Składa się z kilku dość wąskich desek, które można dowolnie ustawiać. Jej konstrukcja pozwala na stworzenie rozmaitych figur geometrycznych czy ścieżek, które dziecko z chęcią wykorzysta podczas zabawy. Harce na równoważni wspierają rozwój maluszka. Sprawiają, że mimowolnie ćwiczy utrzymywanie prawidłowej postawy ciała, równowagę i wzmacnia mięśnie głębokie. Dzięki zabawie dziecko stymuluje do rozwoju koordynację ruchową, która umożliwi mu wykonywanie nawet skomplikowanych sekwencji ruchowych. To jednak nie wszystko. Zabawka została zaprojektowana w duchu pedagogiki Montessori. To oznacza, że wspiera rozwój dziecka na wielu płaszczyznach. Pomaga bowiem m.in. rozwijać kreatywność i uczyć maluszka cierpliwości.

Dlaczego dziecko powinno korzystać z równoważni?

Równoważnia jest wielofunkcyjną zabawką. Przede wszystkim rozwija wyobraźnię. Maluch może układać z niej przeróżne figury geometryczne i bawić się nią zgodnie z wymyślonym przez siebie scenariuszem. Pomysłowe dzieci z pewnością dostrzegą, że ścieżka zrobiona z równoważni może być nawet torem wyścigowym dla samochodzików!

W podstawowym wydaniu równoważnia służy przede wszystkim do zabaw ruchowych. Jest przeznaczona głównie do balansowania. Dziecko może z niej korzystać samodzielnie, odkrywając jej potencjał. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by bawić się nią w towarzystwie rodziców, rodzeństwa lub znajomych.

Jak wybrać najlepszą równoważnię dla dzieci?

Rynek oferuje mnóstwo równoważni dla dzieci. Jak zatem wybrać najlepszą? Dzieci uwielbiają produkty wykonane z naturalnych materiałów. Właśnie dlatego doskonale sprawdzi się wyrób z drewna. Materiał ten zapewnia solidność i stabilność, a także gwarantuje, że zabawka posłuży maluchowi przez długi czas. Wybierając równoważnię, pamiętaj o tym, że im więcej elementów będzie wchodziło w jej skład, tym zabawa będzie lepsza! Czy wiesz, że równoważnia dla dzieci może mieć aż 4 metry długości? Taki produkt oferuje polska marka tupti.wood. Kupując zabawkę, upewnij się, że jest bezpieczna dla Twojej pociechy. Zwróć więc uwagę na to, czy jej wysoką jakość potwierdzają stosowne certyfikaty i atesty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj