Te urządzenia są przystosowane do pracy na większych obszarach. Nic więc dziwnego, że funkcjonują w gospodarstwach rolnych czy zakładach przemysłowych. Sprawdź, czym się wyróżniają i czy warto sięgnąć po ten zaawansowany sprzęt. Po przeczytaniu naszego poradnika na pewno podejmiesz rozsądną decyzję.

Pompy pionowe – najważniejsze informacje

Pompy pionowe są wyposażone w wirniki połączone szeregowo (tzw. stopnie). Konstrukcja pozwala na podnoszenie ciśnienia tłoczenia wody, co przekłada się na wyższą wydajność i zapewnia zasilanie w wodę różnych sprzętów. Te wielostopniowe urządzenia zawdzięczają swoją nazwę pionowemu wałkowi.

Pompy pionowe gwarantują stały przepływ cieczy, co ma kluczowe znaczenie m.in. w instalacjach przemysłowych. Ponadto urządzenia charakteryzują się ustawieniem in-line króćców wlotowego i wylotowego, bardzo krótkim korpusem przyłączeniowym oraz silnikiem na szczycie. Taka konstrukcja umożliwia instalację na mniejszej powierzchni i zapewnia łatwe serwisowanie.

Korpusy i obudowy pomp pionowych najczęściej wykonuje się ze stali nierdzewnej, żeliwa czy brązu. Konstrukcje powierzchniowe charakteryzują się żebrowaniem, co usprawnia chłodzenie silnika. Natomiast urządzenia zanurzeniowe mają gładkie powierzchnie.

Zastosowanie pomp pionowych

Wysokiej klasy pompy pionowe sprawdzą się w instalacjach, które zasilają urządzenia przemysłowe. Woda pod wysokim ciśnieniem umożliwia prawidłowe działanie wielu zaawansowanych maszyn. To doskonałe rozwiązanie, gdy sieć wodociągowa zawodzi.

Ponadto te niezawodne urządzenia znajdą zastosowanie na osiedlach domów jednorodzinnych czy wielorodzinnych. Korzysta się z nich również w przypadku wysokociśnieniowych układów obiegowych, zraszających, irygacyjnych czy odwadniających. Pompy pionowe sprawdzają się także w deszczowniach.

Na tym nie koniec, gdyż konstrukcje służą do zasilania układów grzewczych czy chłodzenia maszyn. W dodatku stanowią element systemów gaśniczych. Można je spotkać również w pralniach przemysłowych czy na myjniach samochodowych. Gdzie kupić wysokiej klasy urządzenia? Zajrzyj na stronę https://ogrody24.pl/pompy/pompy-pionowe, a znajdziesz modele najlepiej dopasowane do własnych potrzeb. To świetny wybór dla wymagających inwestorów.

Jak wybrać pompę pionową?

Wybieraj tylko urządzenia od renomowanych producentów. Ponadto zastanów się nad zastosowaniem pompy, a następnie rzuć okiem na listę dostępnych modeli. Porównaj je pod kątem specyfikacji technicznej. Do kluczowych kryteriów należą:

  • Moc silnika – parametr wyrażony w kilowatach. Im większa jest moc urządzenia, tym wyższa wydajność;
  • Maksymalna wydajność – określa szybkość pompowania wody (w litrach na minutę);
  • Wysokość podnoszenia – maksymalna wysokość, na jaką urządzenie może podnosić wodę (w metrach).

W ofercie sklepu Ogrody24.pl znajdziesz solidnie wykonane, a zarazem funkcjonalne pompy pionowe. Ponadto możesz liczyć na pomocne wskazówki od tutejszych specjalistów. Dzięki temu na pewno dokonasz udanego wyboru.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj