Kinkiety rozświetlają i zdobią wnętrza od wielu lat. Niektórzy mogą uważać oświetlenie ścienne za staroświeckie czy przestarzałe. Jednak odpowiednio dobrane, wysokiej jakości lampy na ścianę są w stanie dodać pomieszczeniu wyjątkowego charakteru i uroku. Zarówno producenci oświetlenia, jak i designerzy nie mają wątpliwości – kinkiety ścienne królują i będą królować we wnętrzach!

Elegancja & funkcjonalność

Jednym z głównych powodów, dla których kinkiety niezmiennie pozostają wnętrzarskim hitem, jest ich elegancki wygląd, uniwersalność i wysoka funkcjonalność. Zamontowane na ścianie, budują przytulną atmosferę w pomieszczeniu i subtelnie je rozświetlają. Mogą być wykorzystywane jako oświetlenie dekoracyjne i kierunkowe. Emitując wyraziste, punktowe światło, z powodzeniem zastępują lampy stołowe i podłogowe. Doskonale sprawdzają się w pomieszczeniach, w których ze względu na ograniczoną ilość miejsca lub niskie sufity, nie da się zainstalować innych rodzajów lamp. Ze względu na efektowny, często niekonwencjonalny design, lampy ścienne kinkiety zdobią przestrzeń. Mogą stać się nawet focal pointem wystroju.

Różnorodność projektów

Kinkiety ścienne są obecnie dostępne w wielu oryginalnych wariantach, co ułatwia dopasowanie oświetlenia do różnych stylów aranżacyjnych i poszczególnych pomieszczeń w domu. Na rynku znajdziemy m.in. klasycznie eleganckie modele, świecznikowe kinkiety w stylu retro, minimalistyczne lampy ścienne z metalu lub szkła, specjalne kinkiety do łazienki o podwyższonej klasie szczelności, surowe projekty w klimatach industrialnych czy jasne, metalowo-drewniane konstrukcje dedykowane wnętrzom scandi. Wybór jest naprawdę imponujący. Kinkiety różnią się materiałem wykonania, kolorystyką, rozmiarem, ilością punktów świetlnych i rodzajem źródła światła. Projektanci chętnie wzbogacają urządzenia o rozmaite rozwiązania zwiększające funkcjonalność. Nowoczesne kinkiety mogą oferować m.in. ruchome klosze i ramiona, funkcję regulacji intensywności i barwy światła, wbudowane LED-y, port USB, półeczki, a nawet doniczkę na kwiat. Szczególną odmianą kinkietów są tzw. obrazówki, które służą do podświetlania i eksponowania dekoracji ściennych: obrazów, fotografii, luster itp.

Wszechstronność kinkietów

Kinkiety wykorzystywane są przez projektantów w przeróżnych celach: od podkreślenia architektonicznych detali, przez doświetlenie konkretnej strefy pokoju, po stworzenie punktu centralnego w pomieszczeniu. Oświetlenie ścienne może w równym stopniu pełnić funkcję praktyczną i dekoracyjną. Dla efektu harmonii i równowagi kinkiety montuje się na ścianach symetrycznie w parze, np. po obu stronach łóżka. Ale nie jest to regułą. Do aranżacji można wprowadzić także jeden designerski kinkiet.

Podsumowanie

W świetle powyższych informacji, można śmiało stwierdzić, że kinkiety wciąż są supermodnym dodatkiem. Ich elegancki wygląd, funkcjonalna konstrukcja i ogromna różnorodność powodują, że pasują do wszystkich pomieszczeń i aranżacji, pełniąc w nich zarówno rolę praktyczną, jak i dekoracyjną. Stanowią idealny wybór do mniejszych i niższych wnętrz, gdzie nie ma możliwości zamontowania innych źródeł światła. Jeśli więc szukasz praktycznej lampy, która urozmaici wystrój i wzbogaci go o modowy akcent, kinkiety będą strzałem w dziesiątkę!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj