Od jakiegoś czasu na rynku coraz większą popularnością cieszą się nowoczesne halogeny sufitowe. Jeśli są dobrze rozmieszczone, mogą skutecznie doświetlić nawet spore pomieszczenie. Przy okazji prezentują się bardzo efektownie. Spotkać się z nimi można obecnie przede wszystkim w biurach i sklepach, ale nie tylko. Co jeszcze trzeba na ich temat wiedzieć?

W jakich miejscach montowane są halogeny sufitowe?

Halogeny sufitowe to oświetlenie, które ma całkiem sporo zalet. Zacząć trzeba od jego minimalistycznego designu. Tego typu lampy są zazwyczaj płaskie i nie rzucają się w oczy. Zdecydować się można jednak na modele nieco bardziej dekoracyjne. Na rynku dominują halogeny okrągłe i kwadratowe – białe i czarne. Wykonywane są zazwyczaj z wytrzymałego metalu.

Tego typu lampy są bardzo uniwersalne. Sprawdzają się więc w różnego rodzaju pomieszczeniach. Wbrew pozorom nie są zarezerwowane jedynie na korytarz czy klatkę schodową. Doskonale sprawdzają się nawet w salonie czy sypialni. To dobry wybór również do kuchni i łazienki.

Jak rozmieścić halogeny sufitowe, aby uzyskać właściwy efekt?

Halogeny sufitowe wcale nie są trudne w montażu. Trzeba jednak dobrze przemyśleć ich rozmieszczenie. Tylko wtedy będą dobrze pełnić swoje zadanie, nie męcząc przy okazji wzroku. To bardzo ważne przede wszystkim tam, gdzie halogeny stanowić mają główne źródło światła.

Na pewno poszczególne elementy nie mogą znajdować się zbyt blisko siebie. Nie można ich także montować za daleko od siebie. Eksperci zalecają, aby na 3 metry kwadratowe wybrać 6-8 halogenów. W praktyce sporo zależy od danej przestrzeni i indywidualnych potrzeb użytkowników pomieszczenia.

Niekiedy halogeny sufitowe są wykorzystywane do podkreślenia tylko niektórych elementów wystroju czy konkretnych stref. Trzeba to oczywiście uwzględnić już na etapie ich montażu.

Kto powinien zdecydować się na montaż halogenów sufitowych?

Halogeny sufitowe są świetnym wyborem dla wszystkich osób, które cenią sobie minimalizm, prostotę i funkcjonalność. Mają całkiem sporo zalet i sprawdzić się mogą w zasadzie w każdym pomieszczeniu. Na samym początku trzeba jednak zmierzyć dostępną przestrzeń i zaplanować całą aranżację.

Halogeny należy rozmieścić tak, aby w równomierny sposób oświetlały wnętrze. Nie mogą pozostawiać żadnych zacienionych fragmentów, chyba że taki jest cel. Nie powinny także emitować zbyt mocnego światła, które może oślepiać domowników i utrudniać im normalne funkcjonowanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj