Gdy czekamy na przyjście na świat dziecka bardzo często decydujemy się na przygotowanie pokoju dziecięcego. W takim pokoju wystrój wnętrza musi być odpowiednio dostosowany do potrzeb zarówno dziecka jak i rodziców. Przygotowując pokój dla małego dziecka warto zacząć od pomalowania ścian wybierając jasne kolory. Zastosowanie ciemnych kolorów może sprawić, że dziecko będzie bardziej niespokojne, mogą mieć trudności ze snem, czy być rozdrażnione w ciągu dnia.

Najlepsze są kolory optymistyczne, jak odcienie niebieskiego. Postawić można również na ponadczasową biel. Innym pomysłem może być postawienie na kolory pastelowe. Świetnym pomysłem jest umieszczenie na ścianach różnych wzorów z bajek, co można obecnie zrobić w prosty sposób poprzez wykorzystanie naklejek ściennych.

Zobacz również:  Jak niedrogo udekorować mieszkanie?

Postaci z bajek, motywy z filmów dla dzieci, chmurki, zwierzęta mogą wzbudzać u dziecka pozytywne skojarzenia a jednocześnie mogą wzbudzać zainteresowanie, dzięki czemu dziecko może być spokojniejsze. Meble w pokoju małego dziecka muszą być przede wszystkim bezpieczne dla dziecka. Wybór powinien być zależny od rodzaju materiału.

Dzieci w wieku niemowlęcym są bardzo podatne na uczulania, alergie. Z tego powodu najlepiej jest stosować meble z naturalnych materiałów. Dobrym pomysłem może być postawienie na drewno. Jednym z najważniejszych elementów w pokoju dziecka jest łóżko. Łóżko dla dziecka powinna być ustawione w miejscu, w którym światło z zewnątrz, czyli światło dzienne nie operuje zbyt silne. Jest to ważne, gdyż dziecko śpi również w ciągu dnia a silnie operujące słońce może mu przeszkadzać. Większość mebli w pokoju dziecka ma służyć rodzicom.

Zobacz również:  Malowanie wnętrz / porady

W pokoju dziecka warto jest znaleźć miejsce na komodę, w której znaleźć mogą się ubranka dla dziecka. Ważnym elementem będzie przewijak. Meble warto ustawiać w taki sposób, by zachować odpowiednią ilość wolnej przestrzeni do łatwego poruszania się po pokoju. Z dzieckiem często będziemy po pokoju przemieszczać się, więc nie warto tworzyć sobie utrudnień w postaci źle ustawionych mebli. Praktycznym meblem w pokoju dla dziecka jest również fotel, na którym matka może wygodniej karmić dziecko. Fotel jest również bardzo przydatnym meblem, gdy trzeba dziecko uśpić.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here